10 moterų dalyvaus gimdos persodinamo operacijos efektyvumo tyrime

Didžiojoje Britanijoje ketinama pirmą kartą dešimčiai moterų persodinti gimdas po to, kai tokioms operacijoms buvo duotas specialus leidimas.

Dešimt minėtų moterų dalyvaus klinikiniuose bandymuose, kurių metu bus tiriamas gimdos persodinamo operacijos efektyvumas. Tokiam bandymui leidimą davė Londono imperinio koledžo specialus etikos komitetas. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai praėjusiais metais Švedijoje viena moteris sėkmingai išnešiojo ir susilaukė sūnaus, kuris buvo išnešiotas moteriai persodintoje jos motinos gimdoje.

Iš viso Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei 100 moterų, kurioms potencialiai galima persodinti gimdą, tačiau tyrimui bus atrinkta tik dešimt. Tyrimui vadovaus ginekologas Richardas Smithas. Jis tikisi, kad pirmasis kūdikis, išnešiotas persodintoje gimdoje, gims 2017 metų pabaigoje arba 2048 metų pradžioje

R. Smithas net 19 metų siekė, kad Britanijoje būtų leista persodinti gimdą. „Esu susitikęs su daugeliu tų moterų, kurios to nori. Nėra ir kalbos, kad negalėjimas susilaukti vaikų joms yra baisi nelaimė“, – sakė gydytojas.

„Žinoma, joms vaiką gali išnešioti pakaitinė motina, tačiau tai nepatenkins tų moterų didžiulio noro pačioms išnešioti kūdikį“, – pridūrė jis.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą