3D spausdintuvu sukurta bioninė ranka šešiamečiui – vos už 900 litų (video)

Be dešinės rankos gimusiam Aleksui Pring 3D spausdintuvu buvo atspausdintas unikalus protezas, kurio kaina – vos 350 dolerių (902 Lt).  Be rankos gimusio berniuko tėvai, gyvenantys Floridoje (JAV), neturėjo galimybių vaikui nupirkti šiuolaikinį 40 tūkst. dolerių (per 100 tūkst. Lt) kainuojantį protezą. Pagalbos jie kreipėsi į labdaros organizaciją.

Atspausdino 3D spausdintuvu

Alekso istorija sujaudino tarptautinius savanorius ir Centrinės Floridos universiteto inžinierius. Rezultatas pranoko šešiamečio tėvų lūkesčius – berniukui 3D spausdintuvu buvo atspausdina bioninė ranka.

„Mes prašėme pagaminti kad ir visiškai paprastą rankos protezą, tačiau inžinieriai pasakė, kad gali daugiau“, – pasakoja Alekso mama, dirbanti kavinėje padavėja.

6 savaites specialistų komanda kūrė ranką ir dabar Aleksas džiaugiasi protezu. Bioninė ranka gali lankstytis, imti ir pernešti daiktus.  

Jaudinanti protezo demonstracija

„Berniuko viršutinės rankos dalies raumenys gali sulenkti ir ištiesti protezą. Reikia pasakyti, kad vos per kelias minutes Aleksas suprato, kaip dirba jo naujoji ranka“, – džiaugėsi projekto kuratorius Mateo Alvarez.
Inžinieriai pasakoja, kad per protezo demonstraciją berniukas be problemų paėmė į ranką kamuolį ir jį metė, o po to abiem rankom apkabino mamą ir ilgai jos nepaleido.
Specialistai teigė, kad protezas augs kartu su berniuku. Beje, kiekvieno perdirbimo kaina, pasak specialistų, kainuos vos 20 dolerių (51 Lt). 

 

Palikite komentarą