59 metų britė siekia išnešioti mirusios dukters kūdikį

Tai yra pirmas toks atvejis visame pasaulyje, pabrėžia specialistai. Viena 59 metų britė ir jos vyras siekia teismo leidimo apvaisinti šiuo metu saugomas jų mirusios dukters kiaušialąstes donoro sperma. Susiformavusį embrioną – savo anūką ar anūkę – išnešiotų pati minėta britė.

 

Tik vykdo dukters valią?

Tai šiai porai būtų vienintelė galimybė tapsi seneliais, nes jų vienintelė dukra prieš ketverius metus mirė nuo žarnyno vėžio. Jauna moteris prieš gydymą užšaldė savo kiaušialąsčių, nes tikėjosi pasveikti ir ateityje dar susilaukti vaikų. Jos tėvai sako, kad jų dukra pati prieš mirti išreiškė norą, kad jos motina išnešiotų savo anūką.

Nė viena Jungtinėje Karalystėje veikianti vaisingumo klinika nesutinka atlikti dirbtinio apvaisinimo procedūros šiuo konkrečiu atveju. Todėl minėta pora nori kiaušialąstes nusivežti į Jungtines Valstijas ir ten atlikti apvaisinimo procedūrą, kuri kainuos iki £60 000.

Specialistai sako, kad tikimybė, jog dirbtinio apvaisinimo procedūra 59 metų britės atveju bus sėkminga yra gana maža, tačiau nėra neįmanoma. Be to, dėl amžiaus yra didesnė persileidimo rizika, esama ir kitų grėsmių moters ir dar negimusio vaikelio sveikatai.

 

Spręs teismas

Nepaisant rizikos, moteris nori išnešioti ir susilaukti anūko. Sprendimą šioje byloje priims teisėjas. Teismo įsikišimo prireikė po to, kai JK žmogaus vaisingumo ir embriologijos tarnyba (HFEA) atmetė poros prašymą leisti dukters kiaušialąstes pervežti į Ameriką, nes esą jų dukra to pageidimo aiškiai raštu nepateikė. Prieš mirtį ji davė raštišką leidimą panaudoti jos kiaušialąstes, tačiau, deja, neužpildė atskiro dokumento, kuriame būtų nurodyta, kaip tai reikia padaryti, kas iš esmės reiškia, kad jos sutikimas negalioja.

Dabar pora ketina kreiptis į Aukščiausiąjį teismą, nes HFEA tris kartus atsisakė leisti eksportuoti mirusios moters kiaušialąstes į Ameriką. Jeigu ir teismas neleis to padaryti, kiaušialąstės bus sunaikintos 2018 metų vasarį po dešimties metų saugojimo.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Komentarų nėra