Akla moteris pirmą kartą pamatė savo kūdikį (video)

Prajėusią savaitę socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo vaizdo siužetas, kuriame įstatymiškai akla pripažinta moteris pirmą kartą pamato savo kūdikį. Šiame siužete ji dėvi „eSight“ akliesiems skirtus akinius.

Medicinos enciklopedijoje apibrėžiama, kad praktiškai aklais laikomi asmenys, kurių geriau matančios akies regėjimo aštrumas su akiniais yra ne didesnis kaip 0,08. Jie laikomi regos invalidais, taip pat, aklumas yra skiriamas į absoliutų ir neabsoliutų aklumą – praktiškai akli žmonės laikomi turinčiais regos negalią. Žinoma, kiekvienoje valstybėje ar valstijoje apibrėžimas ir įstatymai gali skirtis.

„eSight“ yra elektroninė sistema, kurią sudaro ant gavos dedami akiniai, papildomi lęšiai ir valdymo pultas. Ant galvos pritvirtinama HD kamera filmuoja aplinkoje esantį vaizdą ir jį persiunčia į akinių stikluose esantį organinį LED ekraną. Vaizdą šiame ekrane galima reguliuoti – pasirinkti kontrastą, ryškumą, spalvų filtravimą, saturaciją, mastelį etc.

Deja, kol kas ši technologija yra tikrai ne pigi – tokiš akinių kaina prasideda nuo 15 tūkst. JAV dolerių, tačiau kompanija renka lėšas per minios finansavimo platformas, kad galėtų sumažinti pirmųjų gaminių kainas. Taip pat, vis dar yra tobulinama ne tik pati akinių technologija, bet ir jų dizainas – kad jis taptų tiek ergonomiškesnis, ir stilingesnis.

 

 

 

Komentarų nėra