Ar galima pasitikėti ministru, kuris davė kyšį?

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad kovoti su smulkiąja korupcija gydymo įstaigose trukdo pacientų puoselėjamos sovietmečio tradicijos. Ministrė prisipažįsta prieš kelerius metus pati davusi kyšį medikams.

 

Rimantė Šalaševičiūtė (ELTA nuotr.)

Rimantė Šalaševičiūtė (ELTA nuotr.)

Kyšį davė prieš tapdama ministre

„Atvirai pasakius, prieš penkis ar šešis metus aš ir vokelį esu nešusi, nes vienas artimų giminaičių kategoriškai atsisakė darytis operaciją, kol nebus su gydytoju į priekį atsiskaityta: mano pastangos įkalbėti nepadėjo (…). Nemokėjau, kaip reikėtų paduoti – ar tarp dokumentų, ar į kišenę, tiesiog, buvo toks momentas“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį prisipažino R. Šalaševičiūtė.

Ji tvirtino, kad ministerija skiria dėmesį stambiajai korupcijai pateikdama pavyzdžius, jog dėl neskaidrių viešųjų pirkimų su pareigomis atsisveikino kelių gydymo įstaigų vadovai. Kartu ji pripažįsta, jog ministerijai sunkiai sekasi kovoti su smulkiąja korupcija sveikatos įstaigose – tam, anot jos, būtent ir trukdo pacientų teigiamas požiūris į dovanas.

„Kas blogai yra – gaji tradicija: jei eini pas gydytoją, tai reikia kažką duoti – ar saldainius, ar dar kažką, ar galų gale pinigus vokeliuose (…). Tikrai stengiamės tai išgyvendinti, bet be pacientų, be visuomenės supratimo, be pilietiškumo tai padaryti labai sunku“, – sakė ji.

Trečiadienį paskelbto 2015 metų „Transparency International“ korupcijos suvokimo indekso tyrime Lietuva pakilo per septynias vietas bei užėmė 32-ąją vietą iš 168 tirtų valstybių.

 

 

 

Šaltinis: LRT, BNS

Palikite komentarą