„Ar gydytojas matys, kad pacientas įsigijo vaistus pagal jam išrašytą receptą?“, ir kiti e. recepto diegimo klausimai

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai  lankėsi visose 10 Lietuvos apskričių ir medikų bendruomenėms bei vaistininkams pristatė birželio mėnesį baigtą kurti centrinės e. sveikatos informacinės sistemos (ESPBI IS) posistemę e. receptas. Susitikimų metu dažniausiai iškilę klausimai ir labiausiai dominantys sistemos veikimo aspektai  buvo aptarti pirmadienį vykusioje konferencijoje „E. sveikata Lietuvoje: dažniausiai užduodami klausimai ir naudojimo gairės“.

 

Aptarti praktiniai klausimai

Konferencijoje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministrės patarėjas Arvydas Skorupskas, SAM E. sveikatos koordinavimo ir įgyvendinimo skyriaus vadovas Normantas Dučinskas, SAM Farmacijos departamento Vaistinių ir farmacijos specialistų skyriaus vedėja Miglė Domeikienė, VĮ Registrų centro direktoriaus pavaduotojas turto vertinimui Arvydas Bagdonavičius, diegėjų atstovai.

10-yje Lietuvos apskričių vykusiuose pristatymuose dalyvavo apie 800 gydytojų bei vaistinių atstovų. Susitikimuose buvo aptarta daug praktinių klausimų, susijusių su posistemės veikimu bei jos naudojimu.

Pasak N. Dučinsko, susitikimuose SAM atstovai neretai sulaukdavo klausimų, ar prie e. recepto prisijungęs gydytojas galės matyti, kad pacientas įsigijo vaistus pagal jam išrašytą receptą, o farmacijos specialistas – pacientui išduotų vaistų istoriją?

„Atsakymas į šiuos klausimus – taip. Tikimės, kad ši galimybė padės teikti saugesnes, kokybiškesnes ir efektyvesnes sveikatos priežiūros paslaugas, nes iki šiol gydytojai dažnai negalėdavo žinoti, ar pacientai įsigijo išrašytų vaistų“, – sako N. Dučinskas.

 

Apie E. receptą

E. receptas leis visus receptinius vaistus išrašyti elektroniniu būdu. Nereikės turėti popierinio recepto. Pagal elektroninį receptą pacientai galės įsigyti vaistus bet kurioje Lietuvos vaistinėje. Pacientui užteks identifikuoti save vaistinėje, pavyzdžiui, pateikus asmens dokumentą ar asmens tapatybės kortelę, o farmacijos darbuotojas galės matyti, kokie elektroniniai receptai išrašyti konkrečiam pacientui ir pagal juos išduoti paskirtus vaistus. Pacientą gydantys gydytojai ir farmacijos specialistai, išduodantys jam vaistus, sistemoje turės galimybę matyti pacientui išrašytus elektroninius receptus ir pagal juos įsigytus vaistus. Tai, pavyzdžiui, padės išvengti tų pačių ar panašių vaistų skyrimo, sudarys galimybę racionaliau skirti vaistus.

 

E. recepto posistemė yra viena iš Lietuvos centrinės e. sveikatos informacinės sistemos – E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS) dalių. Sistemos sukūrimo projektą vykdo Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais: LRV nutarimu paskirta pagrindine šios sistemos tvarkytoja valstybės įmone Registrų centru, Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto VšĮ Kauno klinikomis.

 

 

Šaltinis: BNS

 

Palikite komentarą