Ar vartodami nootropus galime viršyti savo protinių galimybių ribas?

Straipsnį pristato: NOOCUBE

Nootropai – tai ypatingu poveikiu nervų sistemai pasižymintys medikamentai, kurių pavadinimas yra kilęs iš dviejų graikiškų žodžių – noos, reiškiančio mąstymą, bei tropos, reiškiančio polinkį. Nootropais vadinami vaistai ir maisto papildai, kurie dalyvaudami nervų sistemos metabolizme gerina protinę veiklą – jie padeda sutelkti dėmesį, gerina atmintį, didina budrumą ir mokymosi gebėjimus. Šiuo metu nootropai plačiai taikomi gydant įvairius neurologinius, psichinius bei psichoemocinius sutrikimus.

Kokios yra svarbiausios nootropų rūšys?

Vieni seniausiai naudojamų nootropų – tai žolinės kilmės preparatai, tokie kaip Ginkgo Biloba. Jie padeda palaikyti normalią smegenų veiklą, o dėl natūralios kilmės yra manoma, kad jų vartojimas yra ypač saugus. Populiariausi ir plačiausiai naudojami nootropai yra racetamų klasės medikamentai – tai piracetamas, pramiracetamas ir kt. Pirmasis susintetintas nootropas buvo piracetamas – jis plačiai naudojamas ir iki šių dienų. Visi racetamai pasižymi panašiomis savybėmis – jie gerina svarbiausias kognityvines funkcijas, atmintį, gerina nuotaiką ir žmogus jaučiasi energingesnis. Jie turi ir neuroprotekcinį poveikį, todėl naudojami Alzheimerio ligos, kraujagyslinių ir mišrios kilmės encefalopatijų, demencijos gydyme.

Dar viena svarbi nootropų grupė – tai vitaminų B derivatai ir jų atstovas salbutiaminas. Jie naudojami siekiant sumažinti nuovargį, didinti budrumą ir energingumą. Ši nootropų grupė yra gerai žinoma dėl teigiamo poveikio šizofrenija ir Alzheimerio liga sergantiesiems. Viena naujausių nootropų klasių yra amkapinai, jie stimuliuoja specifinius NMDA receptorius ir taip didina glutamato kiekį kraujyje. Tai svarbus neuromediatorius lemiantis efektyvų mokymąsi ir gerą atmintį.

Pastaruoju metu nemažai kalbama ir apie „protinguosius vaistus“ (angl. smart drugs) – tai amfetamino pagrindu pagaminti stimuliantai, pavyzdžiui modafinilis. Pastarasis vaistas iki šiol buvo naudojamas miego sutrikimų, narkolepsijos gydymui. Visgi šie medikamentai neatitinka visų saugaus nootropo kriterijų, tad daug kur jų vartojimas griežtai reguliuojamas.


Jei norite užsisakyti bandomąją siuntą nootropų, spauskite nuorodas žemiau

Noocube formulę sukūrė geriausi pasaulio neurologai, į vieną medikamentą sujungę galingiausių nootropų savybes. Užsisakyk Noocube bandomąją siuntą jau šiandien!


Ne vieno filmo ar serialo pagrindinis herojus, vartodamas nootropus , įgauna neįtikėtinių protinių galių. (nbc.com nuotr.)

Ne vieno filmo ar serialo pagrindinis herojus, vartodamas nootropus , įgauna neįtikėtinių protinių galių. (nbc.com nuotr.)

Kada reikėtų vartoti nootropus?

Šiuo metu nootropai, o ypač racetamų grupės vaistai, yra plačiausiai naudojami neurologinių susirgimų gydymui. Jie efektyvūs gydant praeinantį smegenų kraujotakos sutrikimą, insultą, galvos smegenų traumas, neuroinfekcijas ir būkles po jų, metabolinę ir toksinę encefalopatiją (sergant kepenų, inkstų nepakankamumu, cukriniu diabetu). Nootropai yra skiriami ir esant centrinės nervų sistemos brandos sutrikimams, kai sulėtėja vaiko vystymasis, yra nustatomi kalbos sutrikimai ar organiniai nervų sistemos pažeidimai. Yra pastebėtas teigiamas racetamų poveikis ir kompleksiškai gydant psichiatrinius sutrikimus, depresiją.

Vis dažniau nootropai pradedami vartoti ir nesant nervų sistemos patologijos – jais siekiama pagerinti atmintį, didinti centrinės nervų sistemos produktyvumą užsiimant aktyvia protine veikla (pavyzdžiui, rengiant svarbius projektus, ruošiantis egzaminams).

Koks šių protinę veiklą gerinančių vaistų šalutinis poveikis?

Nootropai skirti gerinti mąstymą ir protinę veiklą, tad siekiama, jog šie medikamentai turėtų minimalų šalutinį poveikį. Deja, kaip ir daugelis kitų medicininėje praktikoje naudojamų vaistų, nootropų vartojimas gali pasireikšti ir tam tikru kasdienę veiklą sutrikdančiu poveikiu. Vienas dažniausių šių medikamentų šalutinių reiškinių yra galvos skausmas dėl suintensyvėjusios neurotransmiterių gamybos. Kur kas rečiau jų vartojimas pasireiškia virškinimo sistemos sutrikimais, skrandžio maudimu. Tačiau šis poveikis pastebimas tik vartojant ypač dideles nootropų dozes.

Panašiai kaip ir kiti vaistai, netinkamai vartojami nootropai gali sukelti tik trumpalaikį protinės veiklos pagerėjimą ir jų poveikis bus nepakankamas siekiant užtikrinti ilgalaikį rezultatą. Vartojant nootropus ypač svarbus poilsis, pakankamas miego laikas – tik tuomet bus pasiekti geriausi įmanomi protinės veiklos pajėgumai. Nootropai turėtų būti vartojami norint išlaikyti ir paskatinti natūralius žmogaus protinius gebėjimus, o ne siekiant atsisakyti poilsio ar viršyti asmens protinių galimybių ribas.


Noo22Noocube yra sinerginis nootropų mišinys, skirtas pagerinti žmogaus protinę veiklą – tokias funkcijas kaip dėmesio koncentracija, naujos informacijos įsisavinimas ir atminties galimybės. Išbandykite jau šiandien!


Daugiau informacijos anglų k. (atsidaro naujame lange):

  1. Get ahead in Silicon Valley: take nootropic brain drugs
  2. Nootropic Brain Drugs Rise in Popularity for Today’s Cutthroat Corporate Climbers
  3. Students used to take drugs to get high. Now they take them to get higher grades
  4. Would you take drugs that make you smarter?
  5. Why taking smart drugs just isn’t very clever

 


bauer-nutritional-vaistineJūsų europinė parduotuvė – svorio metimui, sportui, sveikatai ir grožiui.

Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija.

Palikite komentarą