Ateities mediciną kuria technologijų kompanijos (video)

Didžiausios technologijų kūrėjos vis labiau įsitraukia į mediciną: vieni skiria lėšų klinikiniams tyrimams, kiti – įkuria laboratorijas ar institutus. Prie tokių neseniai prisijungė ir interneto paslaugų kompanija „Google“. Ji skelbia medicinos pasaulyje norinti padaryti tikrą revoliuciją.

„Google X“ gyvybės mokslų grupės vadovas Andrew Conradas

„Google X“ gyvybės mokslų grupės vadovas Andrew Conradas (kairėje).

Ieškos vėžio
Viena turtingiausių pasaulyje kompanijų „Google“ pjau metų pabaigoje paskelbė investuosianti į medicininius tyrimus. Pradėti tyrimai, kurių tikslas – sukurti mažutes magnetines nanodaleles, gebančias žmogaus kūne atrasti vėžį ir kitas ligas, rašo „businessinsider.com“.

„Google“ tikslas – „ankstyvo įspėjimo“ apie ligas sistema, kuri ilgainiui suteiks galimybių efektyviau gydyti pacientus, nes vaistai bus vartojami ligai vos prasidėjus.

Pagal planą, „Google“ dalelės bus 100 kartų mažesnės už eritrocitą ir jungsis prie specifinių ląstelių, baltymų ar kitų kūno molekulių. Prie tokios nanodalelės gali būti prikabinamas specifinis antikūnis, kuris atpažintų ir prisijungtų prie vėžinės ląstelės išorės baltymo. Galutinis paieškos gigantų tikslas – kad žmonės nuolat stebėtų, kas vyksta jų organizmuose, ir nelauktų, kol pasijus taip blogai, kad jau ligos suriesti kreiptųsi į gydytojus.

Veikiausiai „Google“ nanodaleles žmonėms siūlytų tabletės pavidalu, bet kol toks produktas bent kiek priartės prie rinkos, kol sulauks visuotinio medikų pritarimo, prireiks bent penkerių septynerių metų. „Bet kokį tyrimą, kuris šiandien daromas vizito pas gydytojus metu, galima bus atlikti šios sistemos pagalba, – sakė projektui vadovaujantis paslaptingos mokslinių tyrimų laboratorijos „Google X“ gyvybės mokslų grupės vadovas Andrew Conradas ir pridūrė, – bent jau tokia mūsų svajonė.“

Tiria žmogaus genus

Kiek anksčiau investicijomis į mediciną pasižymėjo ir kitos technologijų milžinės, tokios kaip „Samsung“, „Sony“ ar kompiuterių gamintojai IBM. Pastaroji, siekdama tirti pacientų genetinius duomenis, suvienijo jėgas su Niujorko genomo centru. Kaip teigia IBM kompanijos atstovai, jų tikslas – pagerinti sveikatos priežiūros paslaugas pasitelkiant technologijas. Viso projekto esmė – suteikti medikams kuo daugiau žinių apie paciento genetiką tam, kad būtų pasirinktas kuo individualesnis gydymas.

Tuo tarpu kompanija „Samsung“ ne tik skiria pinigų medicinos tyrimams, bet ir turi Vėžio tyrimų institutą. Jame nuolatos atliekami klinikiniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti, kodėl žmogaus organizmą „puola“ vėžys. Tiesa, kompanija pripažįsta, kol kas neradusi visų reikalingų atsakymų, tačiau tikina tęsianti tyrimus, kurie ateityje padėtų užbėgti ligai už akių.

„Samsung Medical Center“ nuotrauka.

„Samsung Medical Center“ nuotrauka.

Žmogaus genų tyrimai sudomino ir technologijų kūrėjus „Samsung“. Bendradarbiaudami su keliomis įstaigomis Japonijoje jie siekia padėti suprasti medikams, kaip žmogaus genotipas susijęs su atsparumu ligoms arba gebėjimu išgyti. „Samsung“ atstovai įsitikinę: „technologijos ir medicina turi žengti koja kojon, tuomet atsiras galimybė užtikrinti geresnę sveikatos apsaugą ir gydymą“.

 

 

 

 

Šaltinis: lsveikata.lt

Palikite komentarą