Autizmą diagnozuos kurdami vaikų veidų „žemėlapius“ (video)

Deja, itin dažnai diagnozuoti autizmą ankstyvoje šios ligo stadijoje būna labai sunku. Tiesa, yra tam tikri simptomai, į kuriuos tėvai turėtų atkreipti dėmesį, tarkime, jei 2 – 3 mėnesių kūdikis neužmezga dažno akių kontakto; nesišypso tėvams ir išgirdęs tėvų balsą; 6 mėnesių nesijuokia ar nedaro kitų linksmų išraiškų;  8 mėnesių neseka tėvų žvilgsnio, kai pažvelgiama į kokį kitą objektą; 9 mėnesių nepradeda guguoti ir t.t.

 

Autizmo priežastys iki pat šių dienų yra ne iki galo žinomos. Autizmo sutrikimo formavimuisi neabejotinai turi įtakos daugelis faktorių: genų ir biologinės aplinkos įtaka prieš, per ir po gimimo gali neigiamai įtakoti smegenų vystymąsi ir iššaukti autizmo sutrikimus. Autizmo simptomai yra skirtingi, o jų sunkumo laipsnis keičiasi augant vaikui. Teikiant tinkamą pagalbą, sutrikę gebėjimai gali būti pagerinami, o autistiško elgesio apraiškos sušvelninamos.

Misūrio universiteto mokslininkai gilinasi į autizmo atsiradimo priežastis ir ankstyvąją ligos diagnostiką – jie iškėlė prielaidą, kad autizmą galima pastebėti tiriant vaikų veidų išraiškas, tiksliau, jų nebuvimą, kadangi dauguma neurologinių ligų pasireiškia mimikos sutrikimais.

Vaikų veidams skenuoti mokslininkai naudojo 3D kameras – taip gautas „veido žemėlapis“ tampa itin tikslus. Eksperimente dalyvavo vaikai, kuriems jau yra diagnozuotas autizmas ir normaliai besivystantys vaikai. Įdomu tai, kad pagal veido išraiškas buvo lengva suskirstyti autistų grupę į atskirus pogrupius pagal sutrikimo sunkumą – tikimasi, kad šis faktas ne tik padės sukurti technologiją, kuri leis greitai ir ankstyvoje kūdikystėje diagnozuoti autizmą, bet ir padės susiaurinti atskirų sutrikimo grupių tyrimo imtį, taip siekiant „išgryninti“ ir surasti autizmo geną.

 

Palikite komentarą