Balinatės dantis? Sužinokite, ar nerizikuojate savo sveikata

Šypsena, dantys – vieni pirmųjų dalykų, kuriuos pastebime susitikus ir bendraujant su žmogumi. Tačiau nekiekvienas gali pasidžiaugti gražia, spindinčia šypsena, kuri daugeliui suteikia ir didesnį pasitikėjimą savimi. Yra daugybė priežasčių, nulemiančių turimą dantų spalvą ar jos pakitimą. Įtakos turi individuali dantų struktūra, nulemta paveldimumo, senyvas amžius, kai kurios lėtinės ligos, dantų traumos, dantenų uždegimai, gausus fluoro turinčių medžiagų (taip pat ir vandens) ar tam tikrų medikamentų vartojimas. Taip pat itin didelės įtakos turi ir dažnas dažančių produktų, tokių kaip kava, arbata, spalvoti vaisvandeniai, raudonasis vynas, tabakas, vartojimas.

 

Dantų balinimas… soliariume?

Dantų balinimo paslaugos turi būti atliekamos tik sveikatos priežiūros įstaigoje. (Asociatyvi nuotr.)

Dantų balinimo paslaugos turi būti atliekamos tik sveikatos priežiūros įstaigoje. (Asociatyvi nuotr.)

Vienas prieinamiausių ir greičiausių būdų pasigražinti šypseną – dantų balinimas. Šiandien naudojama daugybė dantų balinimo būdų (tiek naudojant vandenilio peroksidą, tiek atliekant procedūras be peroksido), atliekamų naudojant įvairiausias technologijas, priemonesbei įrangą.

Sveikatos apsaugos ministerijos nuomone, dantų balinimo procedūros yra priskiriamos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, nes šių procedūrų metu tam tikrų veiksnių pagalba (cheminių, fizikinių ir kt.) yra daromas poveikis žmogaus danties audiniams ir dėl įvykusios reakcijos pakinta danties audinių struktūra. Be to, prieš atliekant šias procedūras, paciento dantų ir burnos gleivinės saugumui užtikrinti, prognozuoti danties audinių galimą reakciją į poveikį, turi būti įvertinta dantų, dantenų, burnos gleivinės, liežuvio būklė. Tai gali atlikti tik gydytojas odontologas ir gydytojai odontologai specialistai, kurių profesinę kompetenciją reglamentuoja medicinos normos, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymais. Pažymėtina tai, kad minėti specialistai gali dirbti tik sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje licenciją teikti odontologinės priežiūros paslaugas.

Tačiau tenka pastebėti, kad dantų balinimo paslaugos yra siūlomos ne tik sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir grožio salonuose, kirpyklose, net soliariumuose. Informuojame, kad dantų balinimo paslaugos teikiamos grožio paslaugų teikimo specialistų yra neteisėtos, o pacientai, naudodamiesi minėtomis paslaugomis, kurios teikiamos nekompetetingų specialistų, rizikuoja ne tik nepasiektu norimu rezultatu, bet ir savo sveikata.

Taigi, tam, kad dantų balinimo procedūra būtų atlikta saugiai, profesionaliai, įvertinus esamą sveikatos būklę ir galimas pasekmes, kad norimas rezultatas pateisintų lūkesčius, ir spindinti šypsena puoštų Jūsų veidą, visos su dantų priežiūra susijusios paslaugos turi būti atliktos tik gydytojo odontologo ar gydytojo odontologo specialisto, ir tik sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje licenciją teikti odontologinės priežiūros paslaugas.

 

 

Šaltinis: klaipedosvsc.sam.lt

Palikite komentarą