Be streso darbe – ar įmanoma?

Darbinėje veikloje patiriama daugiausia streso, teigia per 70 proc. apklaustų gydytojų kardiologų. Tai parodė sociologinis tyrimas, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti streso įtaką ligų atsiradimui.

 

Pagrindinė kardiologinių ligų priežastis

„Daugiau nei 77 proc. apklaustų kardiologų įsitikinimu, stresas yra viena iš pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių. Kasdien savo pacientus, jų būklę stebintys gydytojai įsitikinę, kad sumažinus streso keliamą įtampą, atitinkamai gerokai sumažėtų ir ligų skaičius, o sergantys žmonės lengviau ir greičiau pasveiktų“, – komentavo „Actavis“ vadovė Baltijos šalims Giedrė Bieliauskaitė.

Pasak jos, tyrimų rezultatai skatina susimąstyti, kaip spręsti streso sukeliamas pasekmes bei imtis konkrečių veiksmų prevencijai. „Šiuolaikiniame gyvenime, dauguma žmonių darbe praleidžia didžiąją laiko dalį, apie 60 proc. aktyvaus laiko. Jei darbo sąlygos blogos, nepakanka darbo įgūdžių, trūksta bendradarbių paramos, tada yra patiriamas stresas ir gali sutrikti darbuotojo sveikatos būklė”, – sakė „Actavis“ vadovė.

Stresas darbe. Asociatyvi nuotr.

Stresas darbe. Asociatyvi nuotr.

Gydytojų apklausos duomenys rodo tendenciją, kad nuo virškinimo  trakto ligų, sukeltų streso ir jo padarinių, dažniau kenčia didžiųjų  Lietuvos miestų gyventojai, o nervų sistemos ir psichikos ligos,  sąlygotos streso, tampa dažniausia mažesnių miestų gyventojų  nusiskundimų priežastimi.

„Ilgai streso veikiamas žmogaus organizmas duoda įspėjamuosius  fizinius, emocinius, pasikeitusio elgesio signalus, kurie neturėtų būti  ignoruojami, nes gali sąlygoti rimtus susirgimus. Nuolatinis nerimas,  galvos skausmai ar svaigimas, nuovargis, svorio pokyčiai, miego  sutrikimai, dažna nuotaikų kaita, suprastėjusi atmintis yra vieni  dažniausių streso požymių. Tad vos pajutus pirmuosius signalus būtina  susirūpinti ir kreiptis į specialistus“, — pabrėžė „MediCa klinika“  gydytoja psichologė Violeta Bucevičiūtė.

Gydytojos V. Bucevičiūtės teigimu, stresą kelianti atmosfera darbe ir  žmonių nežinojimas, kaip valdyti stresą daro didelę įtaką ne tik  gyventojų sveikatai, bet ir įmonių bei organizacijų darbui. Laikinas  nedarbingumas dėl nelaimingų atsitikimų ir ligų, pravaikštos, sumažėjęs  darbo našumas bei kokybė, didelė darbuotojų kaita, konfliktai darbe  lemia sumažėjusį įmonių veiklos efektyvumą, smukusį  konkurencingumą bei negautas pajamas.

„Tyrimo rezultatai byloja, kad situacija dėl patiriamo streso darbe yra  labai grėsminga, todėl verta susirūpinti tiek darbdaviams, tiek  darbuotojams bei imtis prevencinių priemonių. Mūsų bendrovė nutarė  inicijuoti socialinį projektą „Be streso darbe“, kuriuo sieksime atkreipti  darbdavių dėmesį į atmosferos darbe įtaką sveikatai, darbuotojams  padėti valdyti stresą ir tokiu būdu išvengti susirgimų“, – teigė G.  Bieliauskaitė.

 

 

Pranešimas spaudai

 

Komentarų nėra