Britų gydytojai neturi pakankamai žinių apie sveiką gyvenimo būdą, skelbia ekspertai

Jungtinės Karalystės gydytojai ir dietologai prašo pagerinti medicinos apmokymų kokybę – anot jų, jaunieji ekspertai neturi pakankamai žinių kovoti su nesveikos gyvensenos sukeltomis ligomis.

 

Šalies gydytojai itin mažai žino apie sveiką gyvenimo būdą

Grupė gerai žinomų Britanijos daktarų teigia, kad dauguma šalies medicinos specialistų nėra tinkamai apmokomi ir neturi pakankamai žinių kovoti su vis didėjančiu nesveiko gyvenimo būdo sukeltų ligų skaičiumi. Anot specialistų, šalies daktarai žino itin mažai apie sveiką mitybą, sportą bei jų naudą žmogaus sveikatai.

„Yra žinių ir suvokimo trūkumas tarp didelės daugumos mūsų šalies daktarų apie sveiką mitybą ir sportą bei jų naudą paciento sveikatai. Ir taip yra dėl nepakankamų apmokymų“, – ekspertai rašė oficialiame laiške, skirtame Medicinos mokyklų tarybai (angl. Medical Schools Council; MSC) ir Bendrosios medicinos tarybai (angl. General Medical Council; GMC).

Gydytojai taip pat perspėjo, kad vyriausybės planas iki 2020 metų sumažinti išankstinių mirčių nuo širdies ligų ir vėžio skaičių sugrius, jeigu nebus įvykdytos radikalios ir greitos apmokymų reformos tiems 8 tūkstančiams jaunuolių, kurie kasmet mokosi apie sveiką gyvenseną ir sveikatą.

Laiške ekspertai taip pat prašė MSC „parodyti paramą įrodymais pagrįstam medicininiam mokymui apie gyvenimo būdą, įtraukiant ir bent pagrindinį išsilavinimą apie sveiką mitybą bei fizinę veiklą ir jų įtaką bendrai žmogaus sveikatai bei lėtinėms ligoms“.

Anot jų, visi 250 tūkst. Britanijos gydytojų taip pat turėtų gauti vienodus apmokymus, lavinančius jų sugebėjimą padėti antsvorio turintiems pacientams bei tiems, sergantiems diabetu ar širdies ligomis.

 

Padėti galėtų 1 iš 10 gydytojų

Vienas iš laišką rašiusių specialistų, šeimos gydytojas David Haslam teigė, kad antsvoris ir nutukimas negali būti ignoruojami medicinos mokslo įstaigų, norint sumažinti išankstinių mirčių ir ligų skaičių šalyje.

Be to, profesorius Chris Oliver teigė, kad pagal Edinburgo universiteto atliktą tyrimą, vos 14.9 proc. medicinos studentų žinojo JK vyresniųjų medicinos ekspertų rekomendacinį terminą, kiek laiko suaugę žmonės turėtų užsiimti fizine veikla, norėdami pagerinti savo sveikatą.

Mažiau nei 10 proc. studentų jautėsi turintys pakankamai žinių, kad galėtų pacientams padėti fizinės veiklos klausimais, ir daugiau nei 90 proc. pripažino, jog jiems reikėtų papildomų apmokymų.

MSC tarybos vyriausioji vadovė Katie Petty-Spahon pritarė, kad ateityje medicinos moksluose sveika gyvensena turėtų būti plačiau ir detaliau paaiškinama, norint, kad jaunieji gydytojai sugebėtų tinkamai susidoroti su augančiu prastos mitybos, alkoholio ir rūkymo sukeltų ligų skaičiumi.

Moteris taip pat teigė, jog gydytojus ir jų išsilavinimą prižiūrinti GMC taryba turėtų teikti pirmenybę sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo klausimams, kai kitą kartą keis medicinos mokslų reikalavimus.

 

 

Šaltinis: Anglija Today

 

Palikite komentarą