Britų gydytojai raginami pranešti apie vairuoti nebegalinčius piliečius

Piracetol 300x250

Didžiosios Britanijos bendrosios praktikos gydytojai yra raginami Vairuotojų ir transporto priemonių licencijavimo tarnybai pranešti apie pacientus, kurie dėl savo rimtos sveikatos būklės nebegali vairuoti, tačiau tai daro. Pagal naujas Bendrosios medicinos tarybos gaires, pacientai, kuriems diagnozuojama demencija ar kitos ligos, gali netekti vairuotojo pažymėjimo. Tai pirmas kartas, kai gydytojai raginami pažeisti konfidencialumo taisyklę, jeigu pacientai kelia grėsmę visuomenei, skelbia JK spauda.

 

Nauja tvarka pagelbės ar paskatins slėptis?

Tokių priemonių imtasi po kelių tragiškų avarijų, į kurias pateko vairuoti nebegalintys pensininkai. Tačiau kritikai sako, kad tokia tvarka paskatins vyresnio amžiaus žmones rečiau kreiptis į gydytojus, nes jie bijos netekti vairuotojo pažymėjimo.

Minėtose gairėse nurodoma, kad gydytojai iš pradžių turėtų perspėti vyresnio amžiaus pacientus, kad jie nebeturėtų vairuoti dėl savo ligos (demencijos, epilepsijos, širdies ir klausos problemų) ar vartojamų vaistų, įskaitant antidepresantus ar migdomuosius.

Jeigu pacientas ir toliau vairuos, gydytojas turėtų apie tai pranešti DVLA tarnybai ir atskleisti „bet kokią būtiną medicininę informaciją“.

2012 metais 83 metų vyro vairuojamas automobilis užšoko ant šaligatvio ir vyro bei dvejų metų sūnaus akivaizdoje užmušė 33 metų moterį. Taip pat 2012 metais buvo nuteistas prastai matantis 87 metų vyras, kuris nutrenkė ir užmušė pensininkę. Jis melavo apie savo regą, kad neprarastų vairuotojo pažymėjimo.

Pagal dabar Britanijoje galiojančią tvarką, 70 metų sulaukę asmenys turi perlaikyti vairavimo egzaminą. Vėliau jie tai turi daryti kas trejus paskesnius metus. Tačiau jų sveikatos būklė nėra tikrinama.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą