Būsimi tėčiai, keiskite mitybos įpročius! Kaip pagerinti spermos kokybę ir atitolinti potencijos sutrikimus

Specialistai ragina prieš planuojant vaiką sveikai maitintis ne tik būsimai mamai, bet ir tėčiui. Mokslininkai iš Makgilio universiteto Kvebeke, Kanadoje atliko tyrimą, kuris parodė, kad tėvo mityba iki vaiko pradėjimo yra tokia pat svarbi kaip ir motinos. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad potencijos sutrikimai dažnai atsiranda dėl sutrikusios kraujotakos.

Folio rūgšties svarba 

Moteriai folio rūgštis yra itin svarbi –  wsant jos trūkumui moteris dažniau patiria persileidimus arba vaisius turi raidos defektų. Tačiau Kanados mokslininkai pateikė išvadas, kad folio rūgšties kiekis vyro organizme taip pat svarbus būsimų vaikų sveikatai. Kai jo trūksta, didėja genetiškai nulemtų ligų rizika.

Folio rūgšties yra daugelyje maisto produktų, todėl suskubti gerti nereikėtų. Tinkamai, subalansuotai maitinantis, jos su maistu gaunama pakankamai. Tačiau jeigu vyrai valgo riebiai ar piktnaudžiauja greitu maistu, folio rūgšties jiems gali trūkti. 

Geresnė spermos kokybė

Dietologai teigia, kad esama duomenų, kad būsimo vaiko sveikatai įtakos turi ir tėčio mityba. Folio rūgšties turinčių produktų vartojimas pagerina spermos kokybę ir perduodamą genetinę informaciją. Tyrimai rodo, kad folatų turinčių produktų vartojimas bent tris mėnesius, pagerina šią situaciją. Folinės rūgšties gausu špinatuose, įvairiose grūdinėse kultūrose, kruopose, ankštinėse daržovėse, Briuselio kopūstuose. Trumpiau tariant – žalios spalvos daržovėse. Be folinės rūgšties būsimo tėčio racioną turėtų papildyti produktai su cinku ir selenu. Teigiamos įtakos turi ir antioksidantų bei vitamino D vartojimas.

Apskritai, prieš planuojant vaiką, šiuo metu jau yra stengiamasi koreguoti svorį. Nutukę tėvai perduoda genetinę informaciją vaikams. Tokiems tėvams susilaukus vaiko, jam net kelis kartus padidėja rizika turėti viršsvorio. Taip pat yra atlikti tyrimai, rodantys, kad jei tėvas valgo greitą maistą, vaikai taip pat dažniau jį mėgs. Šeimos mitybos įpročiai turi labai didelės įtakos tiek vaiko mitybos įpročiams, tiek jo sveikatos būklei ateityje. Būsimas tėvas vien iš solidarumo su besilaukiančia mama turėtų keisti savo racioną. Besilaukianti šeima pirmiausiai turėtų atsisakyti žalingų įpročių. Tuomet rūpintis mitybos įvairove, tinkamu rėžimu. Reikėtų apriboti mažai naudingų maisto produktų vartojimą. Stengtis vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Gerti daug skysčių. Tai – bendri sveikos mitybos principai, kurių patartina laikytis visiems. Tačiau besilaukiančioms šeimoms – ypač.

Lietuvių vyrai vartoja per daug mėsos, jų mityboje trūksta įvairovės, nepakankamai valgoma vaisių ir daržovių. Tačiau vienas svarbiausių momentų – nereguliarus valgymas. Tik kartą ar du per dieną, dažniausiai vakare, dideliais kiekiais. Tyrimai rodo, kad nutukimas konstatuojamas vis didesniam žmonių ratui.

Riebalai kenkia ir potencijai 

Urologai nėra linkę akcentuoti kažkokio stebuklingo produkto, kuris gerintų potenciją. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad potencijos sutrikimai dažnai atsiranda dėl sutrikusios kraujotakos. Tai skatina aterosklerozės vystymasis. Tad riebios mėsos, sūrių, pieno produktų ar net saldumynų vartojimas didina cholesterolio kiekį kraujyje. Tuomet aterosklerozė vystosi greičiau, kemšasi kraujagyslės, atsiranda problemų ir dėl potencijos. Gera potencija siejama su vitamino C turinčiais produktais. Tokios sąsajos nėra pagrįstos moksliškai. Tačiau šio vitamino turintys produktai turi teigiamos įtakos žmogaus organizmui. Tai, kas yra sveika organizmui, teigiamai veiks ir potenciją.

Dietologo pagalbos vyrai dažniausiai ieško, kai sušlubuoja sveikata ir pasidaro aišku, jog per didelis svoris tikrai yra rizikos faktorius, lemiantis daugelio ligų formavimąsi.

Palikite komentarą