Chemoterapiją pakeis aukso nanovamzdeliai? (video)

Leedso universiteto mokslininkai sukūrė metodą, kuris naudoja nano technologijų pasiekimus bei gali tapti rimta pagalba medikams, kovojantiems su onkologiniais susirgimais. Teigiama, kad mokslininkai nusprendė sukurti aukso nanovamzdelius, kurie tyrimų metu sėkmingai aptikdavo vėžines ląsteles ir jas sunaikindavo. Tiesa, bandymai buvo vykdomi su pelėmis, todėl naujo metodo taikymas su žmonėmis prasidės ne taip greitai, kaip norėtųsi.

 

Nanovamzdeliai neturės pašalinių efektų

Nanovamzdelių sekimas vykdomas, naudojant multispektralinį optoakustinės tomografijos (MSOT) metodą, kuris naudoja ultragarso bangas bei leidžia gauti informaciją apie fiziologinius procesus molekulių ir ląstelių lygmenyje.

Mokslininkų teigimu, aukso nanovamzdelių naudojimas neturi pašalinių efektų, skirtingai nei chemoterapija. Tai leidžia teigti, jog pacientui nebus padaryta žalos, į jo kūną įvedant nanovamzdelius ir juos pašalinant. Viskas, ko reikės paciento gydymui – tai lazeris ir injekcija.

Aukso nanovamzdelius taip pat ketinama panaudoti preparatų transportavimui, todėl po vėžinių ląstelių pašalinimo atitinkamos organizmo vietos gaus reikiamą vaistų dozę.

Šiame vaizdo siužete galite susipažinti su „Nanobotmodels Company“ vizija apie tai, kaip vyksta vėžio gydymui naudojamas doksorubicinas, „transportuojamas“ nanovamzdeliais.

 

 

 

Šaltinis: faceit.lt

Palikite komentarą