Dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo nuteista psichiatrė iš Kaišiadorių

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos tirtoje baudžiamojoje byloje, kurioje VšĮ Kaišiadorių psichikos centro gydytoja psichiatrė V. T. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo. Jai teismas skyrė daugiau kaip 2 600 eurų dydžio baudą ir pavedė konfiskuoti iš nusikalstamos veiklos gautus pinigus.

 

Prašė po 500 Lt

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad gydytoja psichiatrė V. T., teikdama viešąsias medicinines paslaugas, per 2 mėnesius iš asmenų priėmė kyšius už tai, kad neapžiūrėjusi jų artimųjų, neįsitikinusi jų psichine būsena, klastojo dokumentus, įrašydama juose tikrovės neatitinkančius duomenis, kad šiems asmenims reikalinga nuolatinė slauga. Tokius suklastotus dokumentus už tam tikrą atlygį gydytoja paduodavo pacientų artimiesiems, kad šie juos galėtų pristatyti į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) dėl nuolatinės slaugos poreikio nustatymo.

Gydytoja už tokias neteisėtas paslaugas iš asmenų reikalaudavo sumokėti 500 litų. STT pareigūnams pavyko nustatyti septynis tokius atvejus.

 

 

Šaltinis: STT

Palikite komentarą