Dėl užsikrėtusio gydytojo ragina tikrintis tūkstančius britų

Didžiojoje Britanijoje daugiau nei aštuoniems tūkstančiams žmonių rekomenduojama atlikti kraujo tyrimą dėl hepatito po to, kai buvo išsiaiškinta, kad juos gydęs buvęs Jungtinės Karalystės Nacionalinė Sveikatos Tarnybos (angl. National Health Service, NHS) darbuotojas užsikrėtė hepatitu C, pranešė „NHS Lanarkshire“.

 

Asmens lytis nėra nurodoma

Skelbiama, kad šis asmuo nebepraktikuoja nuo 2008 metų, kuomet jam/jai buvo diagnozuotas hepatitas. „NHS Lanarkshire“ šiuo metu bendradarbiauja su kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis, kad šios informuotų pacientus, kuriems šis asmuo galėjo atlikti chirurginę procedūrą 1982-2008 metais.

Užsikrėtęs buvęs medicinos darbuotojas šiuo laikotarpiu dirbo įvairiose Lanarkshire’o grafystės ligoninėse. Ilgiausia jis dirbo Wiaw General Hospital ir buvusioje Law Hospital.

Pranešama, kad daugiau nei 8300 pacientų visoje šalyje gaus laiškus, kuriuose jie bus informuoti apie situaciją ir paraginti atlikti kraujo tyrimą. Tiesa, ekspertai pažymi, kad užsikrėtimo hepatitu C operacijos metu rizika yra labai maža.

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą