Diagnozuojant mažakraujystę užteks pasidaryti „asmenukę“ (video)

Mažakraujystė arba anemija – hemoglobino kiekis kraujyje žemiau normos ribos. Dėl to sumažėja deguonies pernešimas krauju į organizmo audinius, o tai gali sukelti hipoksiją, kas pasireiškia atitinkamais simptomais.

Deja, nors žmogus ir įtaria šią ligą slepiantis jo organizme, tam reikalinga kreiptis pas gydytoją ir atlikti kelis tyrimus. Vienas jų – gydytojas ieško pakitusio odos atspalvio kūno vietose, kurios paprastai turėtų būti raudonos spalvos – dantenose, aplink pirštų nagus ir po vokais. Remdamiesi šia praktine, pora studentų iš Australijos sukūrė mobiliąją programėlę, kuri anemiją nustato beveik akimirksniu – tereikia pasidaryti „asmenukę“ (ang. selfie).

Mobilioji programėlė naudoja spalvų paletė, kuri naudojama kaip kalibravimo įrankis. Asmeniui tereikia atitraukti savo apatinį voką, pridėti spalvų paletę šalia ir nusifotografuoti. Tada programėlė išanalizuoja spalvų pasikeitimus ir praneša diagnozę.

„Eyenaemia“ laimėjo „Microsoft“ organizuotą „Imagine World Cup 2014“ turnyrą, o jos kūrėjai buvo pakviesti asmeniškai susipažinti su Bilu Geitsu.

Palikite komentarą