Didesnio ploto vaistinėse – kokybiškesnės paslaugos?

Nuo 2016 m. pradžios Lietuvoje įsigaliojus reikalavimui dėl minimalaus 60 kv. m. vaistinių ploto, dalis vaistinių turėjo arba persitvarkyti ir padidinti savo prekybines patalpas, arba užverti duris. Nors vaistinių vadovai reiškia abejones dėl šių reikalavimų naudos, Sveikatos apsaugos ministerija įsitikinusi, kad didesnio ploto vaistinėse bus teikiamos kokybiškesnės paslaugos. Tuo tarpu parduotuvių ir vaistinių įrengimu užsiimančios įmonės tvirtina, kad mažas plotas – ne kliūtis net specifiškiausias paslaugas teikiančioms prekybos vietoms.

 

Vaistinė.

Vaistinė.

Prekyba vaistais – griežtai reglamentuojama

2015 m. viduryje Lietuvoje buvo 75 vaistinių filialai, kurie neatitiko nustatyto minimalaus 60 kv. m ploto reikalavimo. Iš jų 2016 m. sausio mėn. 23 filialai jau uždaryti (nutrauktos licencijos pačių vaistinių prašymu), kiti 27 filialai – pertvarkyti, kad atitiktų reikalavimus. 5 filialai šiuo metu vertinami dėl persitvarkymo tinkamumo, o likusių 20-ies veikla sustabdyta dėl planuojamo persitvarkymo arba veiklos nutraukimo.

Vaistinėms yra taikomi griežti reikalavimai, kuriais siekiama užtikrinti vaistų saugumą ir kokybę, apsaugoti pacientų sveikatą nuo netinkamo vaistų pasirinkimo ir vartojimo. Dėl šių priežasčių visos prekės turi būti sugrupuotos ir atitikti nurodytą paskirtį, o receptiniai vaistai sudėti pirkėjui nepasiekiamoje vietoje.

„Vaistinių patalpų dydis neturėtų būti tiesiogiai siejamas su vaistinių funkcionalumu, patogumu klientams, taip pat tinkamu vaistų laikymu. Nors mes dar iki įstatymo įsigaliojimo visas mažesnes vaistines pertvarkėme pagal naujus reikalavimus, tačiau ir toliau laikomės nuostatos, kad investicijos turėtų būti nukreipiamos ne patalpų dydžiui plėsti, o mažoms vaistų kainoms užtikrinti, darbuotojų profesinėms kompetencijoms didinti“, – teigia vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios bendrovės „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.

 

Dydis – ne svarbiausias kriterijus

Parduotuvių bei vaistinių įrengimu užsiimančios įmonės „ITAB-Novena“ atstovai taip pat teigia, kad net ir mažesnes patalpas galima tinkamai įrengti pagal teisės aktų reikalavimus, užtikrinant klientų saugumą, pirkėjo ir vaistininko darbo patogumą.

Bendrovės pardavimų vadovas Osvaldas Dabravolskas pasakoja, kad labai dažnai įsivaizdavimas, kaip turi ar gali atrodyti vaistinė, yra pernelyg šabloniškas.

„Yra nemažai pavyzdžių kai esame įrengę vaistines, kuriose pritaikėme Lietuvos rinkoje visiškai unikalius sprendimus. Vienas jų yra eilių valdymo sistema, kurios dėka, organizuojami judėjimo srautai bei išsaugojamas kliento privatumas.

Receptiniams vaistams, kurių tiesioginis prieinamumas pirkėjams ribojamas, yra sukurta speciali vaistų saugojimo įranga, padedanti taupyti vietą, tuo pačiu leidžianti vaistininkui lengvai valdyti atsargas ir greitai rasti reikiamą vaistą klientui. Specializuota vaistinių įranga taupo tiek kliento tiek ir vaistinės personalo brangų laiką – ją teigiamai įvertino ir mūsų šalies vaistinių atstovai bei jų klientai.

„Įrenginėjant bet kokią erdvę, būtina nepamiršti apšvietimo – tai yra svarbi detalė, kurios mūsų pirkėjas nesureikšmina, bet puikiai jaučia. Nepaisant to, kokios spalvos ar įranga dominuoja mus supančioje aplinkoje, tinkamai parinktas apšvietimo sprendimas sukuria jaukią erdvę.“– reziumuoja Osvaldas Dabravolskas.

 

 

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą