Didžiojoje Britanijoje kūdikiai nuo meningito B bus skiepijami priverstinai

Piracetol 300x250

Jungtinėje Karalystėje į skiepų tvarkaraštį nuo rugsėjo įtraukiami skiepai nuo meningito B naujagimiams. Mažyliai bus skiepijami dviejų, keturių ir dvylikos mėnesių amžiaus, skelbia britų spauda.

 

Miršta kas dešimtas

Medikai pažymi, kad meningitas B yra pavojingiausias vaikams iki vienerių metų. Kas dešimtas jaunesnis nei metų vaikas nuo šios ligos miršta. Specialistų teigimu, vakcina leis iki 2025 metų užkirsti kelią iki 4 tūkst. mirčių. „Tai yra tikrai žlugdanti liga, kuri pasiglemžia kas dešimtą žmogų, o kitus palieka neįgalius. Žmonės netenka galūnių, todėl labai svarbu skiepytis“, – sakė JK vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotojas profesorius Johnas Watsonas.

Kaip skelbia britų spauda, skiepijama bus „Bexsero MenB“ vakcina, kurią sveikatos ekspertai rekomendavo naudoti dar prieš metus. Tačiau vakcinos įvedimui sutrukdė vaistų kompanijos „GlaxoSmithKline“ ir britų valdžios derybos dėl kainos.

Verta paminėti, kad egzistuoja šimtai meningokokinės grupės B bakterijų atmainų. Bandymai rodo, kad naujoji vakcina yra efektyvi prieš 88 proc. jų.

Kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje meningitu užsikrečia maždaug 1200 žmonių, daugiausia kūdikių ir mažų vaikų.

 

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą