Dvylikos donorų kraujas išgelbėjo jaunuolio gyvybę

„Niekada nesusimąstydavau apie donorystės svarbą. Juk kai viskas vyksta toli nuo tavęs ir tavo šeimos – nesinori mąstyti apie blogus dalykus. Tačiau bėda neaplenkė mūsų šeimos ir dabar už tai, kad mūsų sūnus – gyvas, galime dėkoti ne tik profesionaliai  dirbusiai Kauno klinikų medikų komandai, bet ir kraują dovanojusiems donorams“,– savo pasakojimą pradėjo moteris, kurios šeimai visai neseniai teko atlaikyti sunkią kovą už sūnaus gyvybę.

 

Būklė blogėjo kas valandą

Praėjusių metų gruodžio mėnesį į Kauno klinikų Vaikų priėmimo skyrių buvo atvežtas keturiolikmetis. Jaunuolis pasijuto blogai pamokų metu – skundėsi silpnumu, pagelto jo veido oda. Atlikus tyrimus, nustatyta itin reta liga – autoimuninė hemolizinė anemija. Tai eritrocitų skaičiaus sumažėjimas dėl jų irimo. Kaulų čiulpai nebespėjo atnaujinti eritrocitų kraujyje.

Kauno klinikų vaikų hematologės gydytojos Sonatos Argustaitės teigimu, autoimuninė hemolizinė anemija yra itin reta liga. Pasaulinės statistikos duomenimis, tokia anemija pasitaiko tik devyniems iš 100 000 žmonių. O vaikams – dar rečiau.

„Iš pradžių galvojome, kad tai nesunki ligos forma ir sūnui su kiekviena diena – tik gerės, tačiau jo būklė tik blogėjo. Hemoglobino kiekis nuo  87 g/l per dvi paras pasiekė kritinę 27 g/l ribą. Kraujo perpylimas buvo vienintelė galimybė išgelbėti jo gyvybę“,– prisiminė jaunuolio mama.

 

Gyvybę išgelbėjo donorų kraujas

Procedūros metu vaikinui teko supilti dvylikos itin retos grupės – ketvirtos arba AB – rezus teigiamo  donorų kraujo.

„Gyvybės nebūtume išgelbėję, jei pacientas nebūtų gavęs reikiamo kiekio eritrocitų masės“,– teigė gydytoja hematologė  S. Argustaitė.

„Jaučiuosi kaip sveikas“,– nedvejodamas atsako gimnazistas, paklaustas apie sveikatą. Nors šiuo metu jaunuolio būklė ir stabili, tačiau jis vis dar yra aktyviai stebimas medikų.

,,Šiuo metu ligonis aktyviai sekamas atliekant specifinius kraujo tyrimus– ar nėra ligos atkryčio, ar galima baigti gydymą”, – teigė kraujo ligų gydytoja S. Argustaitė.

Šiandien šeimai didžiausias laimėjimas – gera sūnaus sveikata.

 

 

Šaltinis: Kauno klinikų informacija

Palikite komentarą