E. recepto naudotojų skaičius išaugo dvigubai

Naujausi Sveikatos apsaugos ministerijos gauti statistiniai duomenys rodo, kad sparčiai didėja E. sveikatos portalo unikalių vartotojų-pacientų skaičius. Vasario 1 dienos duomenimis, prie portalo buvo prisijungę beveik 500 tūkstančių unikalių vartotojų-pacientų – tai dvigubai daugiau nei gruodį. Panaši ir E. recepto naudojimo statistika – vasario 1 dienos duomenimis jų buvo išrašyta taip pat dvigubai daugiau nei gruodį – 583 elektroniniai receptai.

 

E. sveikatos sistemos naudojimas bus privalomas nuo 2018 m.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė tikisi dar didesnio sveikatos priežiūros įstaigų aktyvumo, kadangi nuo jų didele dalimi priklauso informacinės sistemos Lietuvos e. sveikatos naudojimas. Taip elgtis gydymo įstaigos raginamos ir sveikatos apsaugos ministro  įsakymu, kuriuo 170 gydymo įstaigos, dalyvavusios E. sveikatos  projektuose, yra įpareigotos iki kovo 31 dienos sukurtais E. sveikatos funkcionalumais naudotis visa apimtimi. Kitos gydymo  įstaigos, kurios iki šiol nėra įsidiegusios šių funkcionalumų, jau dabar gali kreiptis į Registrų centrą dėl prieigos prie E. sveikatos portalo suteikimo.

„Džiugu, kad E. sveikatos portalo lankytojų bei E. receptų skaičius išaugo bemaž dvigubai. Tai dar kartą įrodo, kad tiek portalas, tiek elektroninis receptas yra gyvybiškai svarbūs bei reikalingi, tad žmonės jau aktyviai naudojasi elektroninėmis galimybėmis. Neabejoju, kad netrukus dar daugiau vartotojų pamatys, jog E. sveikatos portale visą informaciją patogiai galima rasti vienoje vietoje, per jį lengviau pasiekti reikalingas sveikatinimo paslaugas, rasti visą sveikatos istoriją vienoje vietoje, – pabrėžia ministrė – Tačiau norint, kad kuo greičiau būtų išnaudojamos visos portalo galimybės, ypatingai E. recepto išrašymas, sveikatos priežiūros įstaigos turi aktyviau pradėti naudotis tiek esveikata.lt portalo, tiek savo sukurtų vidinių sistemų funkcijomis. Gydymo įstaigų administracijos turi efektyviau organizuoti pacientų duomenų kėlimą į elektronines sveikatos istorijas. Žinoma, laukiamos ir tos įstaigos, kurios lyg šiol tokių elektroninių paslaugų teikimo nepradėjo“.

Paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija jau talpinama e. sveikatos sistemoje – www.esveikata.lt. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pacientai ir jų atstovai visą informaciją apie savo sveikatos įrašus matys tik tuomet, kai jų gydymo įstaigos pateiks tuos įrašus elektroniniu būdu.

 

 

Šaltinis: SAM

Palikite komentarą