Ebola užsikrėtusiai britų slaugei atsinaujino viruso simptomai

Praėjusiais metais Siera Leone Ebolos virusu užsikrėtusiai britų medicinos seselei Pauline Cafferkey, kuri, kaip buvo skelbta, buvo išgydyta, vėl atsinaujino šio viruso sukeliami simptomai.

Medicinos seselė Pauline Cafferkey. (680news.com nuotr.)

Medicinos seselė Pauline Cafferkey. (680news.com nuotr.)

Britų spauda skelbia, kad sunkios būklės moteris vėl gydoma šiaurinėje Londono dalyje esančioje ligoninėje „Royal Free Hospital“ po to, kai penktadienio rytą ji buvo parskraidinta iš Karalienės Elžbietos universitetinės ligoninės Glazge. „Dabar ji bus gydoma izoliatoriuje pagal nacionaliniu mastu patvirtintas gaires“, – pranešė Londono ligoninė.

„Ebolos virusas gali būti perduodamas tik tiesioginio kontakto su užsikrėtusio žmogaus krauju ar skysčiais metu, todėl visuomenei grėsmė yra labai maža. NHS yra nustačiusi ir laikosi infekcijos kontrolės procedūrų“, – pabrėžė gydymo įstaigos atstovai.

Minėta slaugė virusu užsikrėtė praėjusių metų gruodį dirbdama Siera Leonėje ir vėliau beveik mėnesį buvo gydoma toje pačioje Londono „Royal Free Hospital“ naudojant eksperimentinius vaistus ir nuo Ebolos išsigydžiusių žmonių kraują.

Tačiau, ekspertų teigimu, kai kuriais išskirtiniais atvejais virusas išlieka kai kuriuose žmogaus audiniuose ir gali ten tūnoti ir tik vėliau žmogui gali vėl pasireikti ligos simptomai.

Pasaulio sveikatos organizacijos turi duomenys rodo, kad per pernykštį Ebolos protrūkį Gvinėjoje, Liberijoje ir Siera Leonėje mirė daugiau nei 11 tūkst. žmonių.

 

 

 

Šaltinis: anglija.lt

Palikite komentarą