Europa skiepijasi: gripo dar nėra, bet kosinčių ir čiaudinčių daugėja

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, Vilniaus apskrityje išaugo sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Pastarąją – 37-ąją metų savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šoktelėjo iki 56,69 atv./10 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę jis tesiekė 27,55 atv./10 tūkst. gyventojų.

Dažniausiai serga vaikai

Paprastai toks sergamumo padidėjimas siejamas su vaikų sugrįžimu į kolektyvus (mokyklas, darželius). Vaikai sudaro net 72 proc. visų praėjusią savaitę užregistruotų sergančiųjų ŪVKTI. Sergančiųjų gripu kol kas nėra užregistruota nė vieno atvejo.

Primename, kad Lietuvoje gripo sezono pradžia laikoma 40-oji metų savaitė, o baigiasi jis gegužės mėnesį (20-ąją metų savaitę). Kol kas, kaip matyti, daugiausiai sergama viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, tačiau sergamumas, lyginat su vasaros mėnesiais, išaugo.

Didžioji dalis Europos gyventojų skiepijasi nuo gripo

Kadangi gripo sezonas neišvengiamai artėja, jau galima pradėti skiepytis nuo gripo. Vakcinos gydymo įstaigose turėtų pasirodyti jau rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje. Primename, kad skiepai nuo gripo yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų (infarkto, insulto, pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo) ir mirties. Vyresniems žmonėms gripo vakcina gali sumažinti iki 60 proc. gripo sukeliamų komplikacijų ir iki 80 proc. mirčių.

Europos Sąjungos šalyse žmonės nuo gripo skiepijasi labai aktyviai. Pasiskiepijusiųjų rodikliai siekia 50–80 proc. Lietuva kol kas labai išsiskiria iš kitų šalių šioje srityje – kasmet pasiskiepija tik 5–8 proc. lietuvių. Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojama gripo vakcina yra skirta šioms rizikos grupėms:

• 65 m. ir vyresniems asmenims;
• nėščiosioms;
• asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;
• asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Specialistai rekomenduoja skiepytis nuo gripo, kad išvengtume jo sunkių komplikacijų, ir stiprinti bei saugoti sveikatą (organizmo grūdinimas, asmens higiena, kontaktų su sergančiaisiais ribojimas ir kt.). Norint pasiskiepyti nuo gripo, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Šaltinis: vilniausvsc.sam.lt

Palikite komentarą