Europoje tęsiasi tymų protrūkiai. Kas kaltas?

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, nuo 2014 metų balandžio mėnesio iki 2015 metų kovo mėnesio Europoje registruoti 3 809 tymų atvejai. Lyginant su 2013-2014 metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo registruoti 9 579 atvejai, susirgusiųjų skaičius – mažesnis. Susirgę asmenys vis dar registruojami įvairiose šalyse.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje šiais metais iki gegužės mėnesio registruoti 8 tymų atvejai. Sirgo vyresni nei 30 metų amžiaus asmenys. 2014 metais registruota 11 tymų atveju. 2013 metais, tymų protrūkio metu, registruoti 35 šios ligos atvejai.

Šiais metais visose Europos šalyse registruojami tymų atvejai, daugiausia ligos atvejų registruota Italijoje bei Vokietijoje. Iš visų susirgusiųjų tymais daugiau nei 80 proc. buvo neskiepyti ir daugiau nei 10 proc. susirgusiųjų skiepyti nuo tymų tik kartą.

Vokietijoje 2014 metų spalį kilo tymų protrūkis, kai sergantis tymais vaikas atvyko iš Bosnijos ir Hercegovinos, kurioje jau buvo registruojami tymų atvejai. Tymai išplito Vokietijoje. Registruoti įvežtiniai tymų atvejai iš Vokietijos ir į kitas Europos šalis. Lietuvoje šių metų kovo mėnesio pabaigoje užregistruotas vienas įvežtinis tymų atvejis iš Vokietijos.

Norint suvaldyti tymų viruso perdavimą ir išplitimą šalyje, skiepijimų apimtys turėtų būti ne mažesnės kaip 95 proc., (Lietuvoje 2014 metais – 93,4 proc.). Jei asmuo nežino savo skiepijimo būklės arba skiepytas tik kartą, rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti. Svarbu paskiepyti vaikus dvejomis tymų, epideminio parotito, raudonukėsvakcinos dozėmis. Tyrimais įrodyta, kad ilgalaikis imunitetas susidaro po dviejų įskiepytų vakcinos dozių.

 

 

Šaltinis: ULAC

 

Palikite komentarą