Europos vaistų agentūra pareiškė nuomonę dėl ŽPV vakcinos

Europos vaistų agentūros Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas užbaigė išsamią žmogaus papilomos viruso (toliau – ŽPV) vakcinų (Cervarix, Gardasil / Silgard, Gardasil-9) saugumo duomenų peržiūrą.

 

Naudos ir rizikos santykis – teigiamas

Peržiūros metu įvertinti duomenys, ar ŽPV vakcinos susijusios su jaunoms moterims pasireiškusiu kompleksiniu regioniniu skausmo sindromu (lėtiniu galūnių skausmu) ir padėties ortostatinės tachikardijos sindromu (t. y. būkle, kai atsisėdus ar atsistojus širdies susitraukimų dažnis neįprastai padažnėja, ir tai gali sukelti tokius simptomus, kaip galvos svaigimas ir alpimas, galvos, krūtinės skausmas ir silpnumas). Šie sindromai yra retos būklės.

Peržiūros metu nustatyta, kad šios būklės vienodu dažniu pasireiškė tiek ŽPV vakcina skiepytoms, tiek neskiepytoms jauno amžiaus moterims.

Kadangi ŽPV vakcinų saugumo informacija nepasikeitė, papildomos rekomendacijos dėl šių vakcinų naudojimo nėra reikalingos. ŽPV vakcinų naudos ir rizikos santykis išlieka teigiamas. Šių vakcinų, kaip ir visų kitų vaistų, saugumas ir toliau bus atidžiai stebimas bei vertinamas.  Ši rekomendacija įsigalios, kai ją patvirtins Žmonėms skirtų vaistų komitetas ir Europos Komisija.

 

Įrodyta: MMR vakcina – saugi

Turbūt daugiausiai diskusijų iki šiol kelia MMR vakcinos saugumas. Kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina – tai gyvų susilpnintų virusų vakcina, kuri Lietuvoje pagal skiepų kalendorių skiepijama 15-16 mėnesį bei 6-7 metų amžiaus vaikams. Plačiau apie tai skaitykite mūsų straipsnyje „Įrodyta: MMR vakcina nedidina rizikos susirgti autizmu“.

Su šiuo metu Lietuvoje galiojančiu vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriumi galite susipažinti ČIA.

 

Palikite komentarą