Galimas tymų proveržis (ULAC primena pirmuosius simptomus)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras per Europos užkrečiamųjų ligų skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemą gavo pranešimą apie patvirtintą tymų atvejį Latvijos pilietei, keliavusiai per Lietuvą autobusu, kurio maršrutas buvo Ryga –Truskaveckas (Ukraina) – Ryga.

Moteris š.m. birželio 19 d. keliavo maršrutu Ryga – Truskavecas (išvykimo laikas 11:20 val.), kartu su 45 kitais keleiviais ir birželio 21 d. grįžo iš Truskaveco į Rygą (išvykimo laikas 8:00 val.) kartu su kitais 75 keleiviais.

Taip pat moteris keliavo ir birželio 24 d. iš Rygos į Truskavecą (išvykimo laikas 11:20 val.) bei birželio 26 d. iš Truskaveco į Rygą (išvykimo laikas 8:00 val.). Birželio 27 d. 14:00 val., moteris buvo išvežta į Marijampolės ligoninę, iš kurios pervežta į VšĮ Kauno klinikinę ligoninę. Birželio 28 d. moteris iš Kauno buvo pervežta į ligoninę Rygoje.

Keliavusių šiuo maršrutu dėmesiui:

Jeigu esate paskiepytas nuo tymų ar anksčiau sirgęs šia infekcine liga, Jums yra susidaręs imunitetas ir nerimauti neverta.

Praėjus daugiau nei 72 val. nuo galimo sąlyčio su sergančiuoju, negalite būti skiepijamas tymų vakcina.

Jei nesate skiepytas, neprisimenate ar esate skiepytas ar nesirgote tymais, tokiu atveju būtina stebėti  save ir pasijutus blogai, ar pastebėjus pirmus ligos simptomus (bėrimas, temperatūra, galvos skausmas, akių uždegimas) kuo skubiau kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Atvykus į gydymo įstaigą būtinai praneškite kur galėjote užsikrėsti. Venkite masinio susibūrimo vietų. Venkite sąlyčio su kūdikiais, besilaukiančiomis moterimis. Likite namuose kol praeis bėrimas.

Šiais metais mūsų šalyje užregistruota 11 tymų atvejų, du iš jų ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Lietuvoje 2013 m. užregistruoti 35 tymų atvejai. Visi sirgusieji buvo neskiepyti arba nepilnai skiepyti.

 

Šaltinis: www.ulac.lt

Komentarų nėra