Gąsdinanti žinia: Zika virusas vyro spermoje gali išlikti iki 6 mėnesių

Zikos virusas rastas italo spermoje praėjus 6 mėnesiams po pirmųjų simptomų ir išsilaikęs ten dvigubai ilgiau, nei iki šiol užfiksuota. Romos Spallanzani infekcinių ligų instituto daktarai teigė, kad tai rodo, jog virusas dauginasi vyrų lytiniuose takuose. Nuo šio viruso jau tūkstančiai kūdikių gimė su neišsivysčiusiomis smegenimis. Zikos virusą perneša uodai.

 

Plinta lytiniu keliu

Vasarį šio viruso protrūkis Pasaulinės sveikatos organizacijos (angl. World Health Organisation) buvo paskelbtas tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi.

Gydytojų tyrime teigiama, kad viruso plitimas lytiniu keliu yra pavojingesnis, nei manyta anksčiau.

Šiuo metu infekuotiems pacientams patariama naudoti prezervatyvus ar susilaikyti nuo seksualinių santykių mažiausiai 6 mėnesius nuo simptomų pastebėjimo.

Daktarai teigia, kad po tokios naujos informacijos atradimo šios prevencijos laikas gali būti pratęstas, taip pat skatinama pasitikrinti spermą praėjus 6 mėnesiams nuo užsikrėtimo.

Christian‘as Lindmeier‘as iš WHO patikino BBC, kad į tokią informaciją dėmesys tikrai bus atkreiptas.

„Zikos viruso protrūkis – šiuo metu evoliucionuojanti ir besikeičianti situacija, tad į kiekvieną naują atradimą žiūrima labai atidžiai ir įvertinama, verta ar ne jį tyrinėti giliau“.

 

Po simptomų pabaigos virusas lieka spermoje

Žinoma, kad Zikos virusas gali plisti per sėklą dar kelias savaites po užkrato, todėl kyla klausimas, ar praėjus 6 mėnesiams po simptomų atsiradimo ji vis dar užkrečiama. Deja, į jį kol kas neįmanoma atsakyti. Manoma, kad užkrečiamumas priklauso nuo individo.

40-metis pacientas patyrė Zikos simptomus grįžęs į Italiją po dviejų savaičių, sausį praleistų Haityje. Pacientas informavo gydytojus, jog Haityje jam įkando keletas uodų ir skundėsi pakilusia temperatūra, nuolatiniu nuovargiu ir bėrimu.

Tyrimai parodė, kad praėjus 91 dienai po simptomų pabaigos Zikos viruso vis dar buvo vyro šlapime, spermoje ir seilėse. Praėjus 134 dienoms viruso rasta tik jo spermoje, kur jo rasta ir praėjus 181 dienai. Anksčiau ilgiausiai simptomus patyrė 27-erių prancūzas – virusas jo spermoje išsilaikė 93 dienas.

„Šio tyrimo rezultatai patvirtina, kad virusas gali daugintis specifinėse kūno zonose, šiuo atveju – vyrų lytiniuose takuose ir plisti per sėklą“, – teigė italų mokslininkų komanda.

 

Šaltinis: „Anglija Today“

 

Palikite komentarą