Generalinė prokuratūra patvirtino, kad ministrė apklausta kaip liudytoja

Reaguodamos į viešai paskelbtą informaciją apie sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei neva pareikštus įtariamus, jog ji reikalavo kyšio iš ligoninės vadovų už ES paramą, kurią ligoninėms skirsto Sveikatos apsaugos ministerija, Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba informuoja, kad ministrė Rimantė Šalaševičiūtė buvo apklausta kaip liudytoja ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų Šiaulių ligoninėje.

 

Siūlo R. Šalaševičiūtei trauktis iš posto

Aplinkybių, kurias apklausos metu liudijo ministrė, šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokuroro G. Ivanausko teigimu, šiuo metu viešinti negalima siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei.

Prieš tai kalbėdama radijo laidoje R. Šalaševičiūtė prisipažino, kad pati yra kažkada davusi kyšį gydytojui. Dėl kilusių skandalų Lietuvos socialdemokratų partija paskelbė siūlanti R.Šalaševičiūtei trauktis iš posto.

STT pareigūnai taip pat tiria, kaip Šiaulių ligoninėje buvo vykdomi viešieji pirkimai. Įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai. Taip pat tiriamos aplinkybės dėl ligoninės lėšomis įsigytų ir pasisavintų įvairių brangių daiktų bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Dėl šių korupcinių nusikaltimų įtarimai pareikšti ligoninės generaliniam direktoriui, strateginio valdymo direktorei ir infrastruktūros direktoriui.

Tęsiant tyrimą 2015 m. lapkritį įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti vienam iš ligoninės skyriaus vedėjų. STT pareigūnai surinko duomenų, kad iš įmonių, kurios dalyvavo Šiaulių ligoninės skelbtuose viešuosiuose pirkimuose, ligoninės generalinis direktorius kaip neteisėtą atlyginimą galėjo gauti brangios medicininės įrangos, kuri buvo sumontuota direktoriaus šeimos nariui priklausančioje privačioje medicinos klinikoje.

 

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą