Genetinis testas padės greičiau aptikti Zika virusą

„Siemens“ sveikatos diagnostikos centras vasarį paskelbė planus į rinką paleisti genetinį testą, skirtą Zika viruso aptikimui. Genetinis testas geba identifikuoti virusą greičiau nei organizme išsivysto antikūnai, todėl infekcija galės būti aptikta anksčiau nei iki šiol.

 

Molekulinis testativimas. (Siemens nuotr.)

Molekulinis testativimas. (Siemens nuotr.)

Greita diagnozė padės kontroliuoti ligos plitimą

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino, kad Zika virusas kelia pasaulinę grėsmę po to, kai jo protrūkis buvo pastebėtas Pietų ir Centrinėje Amerikoje, Karibuose ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šis uodų pernešamas bei lytiniu keliu plintantis virusas kelia potencialią grėsmę nėščiosioms, – manoma, kad jis sukelia kūdikių apsigimimus, įskaitant smegenų vystymąsi sutrikdančią mikrocefaliją.

Zika virusą gydančių vaistų šiuo metu nėra, tačiau sukurtas genetinis testas atvers naujas tyrimų galimybes, kurios padės sveikatos priežiūros specialistams kurti efektyvesnius gydymo metodus. Greita diagnozė taip pat gali padėti kontroliuoti ligos plitimą.

“Kiekvieną dieną vis daugiau sužinome apie virusą ir jo perdavimą. Nors prevencinės vakcinos ir vaistai nuo šio viruso dar nėra sukurti, sveikatos priežiūros specialistams padedame aptikti šį virusą anksčiau, – sakė „Siemens“ sveikatos priežiūros ir molekulinės diagnostikos vadovas Fernandas Beilas. – Tikimės, kad naujasis testas mokslininkams leis nustatyti Zika virusą, prisidės prie prevencinės vakcinos kūrimo ir galiausiai padės atrasti ligą gydančius vaistus. Mūsų tikslas yra padėti mokslininkams kovoti su Zika protrūkiu visais įmanomais būdais.“

Sukurtas testas gali būti naudojamas tik moksliniams tyrimams, naudojantis „Siemens“ VERSANT® kPCR molekuline sistema arba kitomis rinkoje esančiomis polimerazės grandininės reakcijos (PGR) sistemomis.

 

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą