Ginekomastija: 40 proc. vyrų aplankantis sutrikimas, slepiamas už gėdos durų

Charlie Edgeworthas (19 m.) iš Didžiosios Britanijos turėjo parduoti automobilį „Volkswagen Polo“, kad po ilgų metų patyčių mokykloje galėtų sumokėti už krūtų sumažinimo operaciją. Bendraamžiai iš 13 metų paauglio pradėjo šaipytis, kai jam pasireiškė gana dažnai pasitaikantis defektas, vadinamas ginekomastija.

Net 40 proc. vyrų kenčia nuo šio sutrikimo. Nuotraukoje - prieš ir po ginekomastijos operacijos (muska-posla.com nuotr.)

Net 40 proc. vyrų kenčia nuo šio sutrikimo. Nuotraukoje – prieš ir po ginekomastijos operacijos (muska-posla.com nuotr.)

Kai sutrinka hormonų pusiausvyra

Tai – krūtų padidėjimas dėl hormonų pusiausvyros sutrikimo, kai vyro organizme moteriško hormono estrogeno atsiranda daugiau nei testosterono.

Ginekomastiją gali išprovokuoti moteriškų lytinių hormonų estrogenų perteklius, nutukimas, patologiniai organizmo sutrikimai (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai), navikai, kai kurių vaistų vartojimas ar kitos priežastys. Statistiniais duomenimis apie 40% vyrų turi tam tikro laipsnio ginekomastiją.

Plastinė ginekomastijos operacija dažnai atliekama fiziniam diskomfortui ir fiziniam aktyvumui palengvinti. Padidėjusios krūtys vyrams gali būti skausmingos, neretai sukelia socialinį ir psichologinį diskomfortą. Tačiau, jeigu vyras pageidauja, tai taip pat gali būti tik estetinė operacija.

Chirurginė operacija padeda pašalinti nesveiką vyrišką krūties liauką. Operacijos apimtį lemia paciento pageidaujami pokyčiai ir gydytojo sprendimas. Atliekant ginekomastijos operaciją taikoma bendrinė nejautra. Daromi pjūviai apie areolą. Nuo krūtų šonų ir apie areolą pašalinamas audinių perteklius. Pjūviai susiuvami. Jei krūtinė padidėjusi dėl riebalinio audinio, kartu yra atliekama ir riebalų nusiurbimo operacija.

Po operacijos pacientui ant krūtinės ląstos yra užsegama chirurginė liemenėlė. Operacija trunka apie dvi valandas ar ilgiau. Po operacijos jaučiamą skausmą galima lengvai numalšinti vaistais. Skausmas trunka dieną ar dvi. Kurį laiką po ginekomastijos operacijos speneliai gali būti nejautrūs, tačiau dažniausiai šis reiškinys po tam tikro laiko pranyksta. Nors po operacijos vyrai atsigauna per dieną – dvi, gydytojas patars Jums kaip grįžti į normalų režimą. Kad operuota vieta gerai gytų, pacientas turi vengti per didelio aktyvumo ir nekilnoti rankų virš galvos, o taip pat laikytis visų kitų gydytojo nurodymų.

Prieš ir po ginekomastijos operacijos. (muska-posla.com nuotr.)

Prieš ir po ginekomastijos operacijos (muska-posla.com nuotr.)


bauer-nutritional-vaistineJūsų vaistinė Europoje – vienas standartas visų šalių vartotojams. Sportui, sveikatai ir grožiui.  Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija.


Devyniolikmečio brito istorija

Charlie Edgeworthas (19 m.) iš Didžiosios Britanijos turėjo parduoti automobilį „Volkswagen Polo“, kad po ilgų metų patyčių mokykloje galėtų sumokėti už krūtų sumažinimo operaciją, aprašė portalas technologijos.lt.  Vaikinas taip gėdijosi B dydžio krūtinės, kad ją slėpė apdribusiais megztiniais net per vasaros karščius. Ch.Edgeworthas taip norėjo susimažinti krūtinę, kad net ėmė laikytis dietos, nors svėrė 57 kilogramus. Bet rezultatas buvo ne toks, kokio vaikinas tikėjosi, – dėl sumažėjusio svorio jo krūtinė ėmė tik dar aiškiau matytis ir nė kiek nesumažėjo. Po šešerių metų kančių Charlie ryžosi 2 tūkst. svarų sterlingų (apie 8,8 tūkst. litų) kainuojančiai krūtų mažinimo operacijai.

„Krūtinė taip aiškiai buvo matyti, kad kiti mokiniai iš manęs tyčiojosi visus metus, praleistus gimnazijoje, – pasakojo Ch.Edgeworthas. – Viešosiose vietose niekada nenusivilkdavau viršutinę kūno dalį dengiančių drabužių. To nedariau ir namie, tad net motina nežinojo apie mano problemą.

Kai per atostogas eidavau prie baseino, visada vilkėjau marškinėlius. Nustebusiems žmonėms aiškindavau, kad labai greitai nudegu saulėkaitoje. Bandžiau daryti viską, kad mano krūtys pradingtų, bet pastangos buvo bergždžios. Galiausiai tyčia priaugau svorio, kad sumažėtų skirtumas tarp mano krūtinės ir pilvo.“

Net baigęs mokyklą vaikinas negalėjo atgauti pasitikėjimo savimi. Ch.Edgeworthas nuo 13 metų niekada neturėjo merginos.
Devyniolikmečiui britui buvo atlikta ginekomastijos operacija. (dailymail.co.uk nuotr.)

Devyniolikmečiui britui buvo atlikta ginekomastijos operacija. (dailymail.co.uk nuotr.)

„Sunku su kuo nors atvirai bendrauti, kai tokia situacija, – prisipažino vaikinas. – Negalėčiau eiti į pasimatymus, nes ramybės neduotų mintys, kad mano krūtinė didesnė nei merginos. Būtent todėl šešerius metus praleidau vienas.“Netrukus Charlie ėmė galvoti apie operaciją. Ją medikai atliko, kai vaikinas sulaukė 19 metų. Ch.Edgeworthas operuotis skrido į Lenkiją. Ten jam iš kiekvienos krūties buvo pašalinta po 200 mililitrų riebalų ir dalis liaukų audinio. Vaikinas dar nespėjo atsigauti po operacijos, bet jaučiasi esąs visai kitas žmogus.

„Tai labai padidino pasitikėjimą savimi, – teigė jis. – Labai laukiu pasimatymų. Nesitikėjau, kad operacijos rezultatai bus tokie geri. Galbūt skamba nuvalkiotai, bet jaučiu, kad dabar prasidės tikras gyvenimas. Nebūčiau turėjęs pakankamai pinigų operacijai, jei nebūčiau vykęs į kitą šalį. Čia, Didžiojoje Britanijoje, tokios operacijos kainuoja bene dukart brangiau.“

Sutrikimas, kai vyrų krūtys pernelyg išsivysto, vadinamas ginekomastija. Jį turi apie 40 procentų vyrų, ir šis skaičius vis didėja. Jis gali atsirasti dėl natūralaus lytinių hormonų pusiausvyros nebuvimo arba nuo tam tikrų vaistų, pavyzdžiui, antidepresantų arba širdies ar kepenų ligoms gydyti skirtų vaistų, taip pat narkotikų – kanapių, anabolinių steroidų.


bauer-nutritional-vaistineJūsų vaistinė Europoje – vienas standartas visų šalių vartotojams. Sportui, sveikatai ir grožiui.  Nemokamas pristatymas ir pinigų grąžinimo garantija. 


 

 

Palikite komentarą