Ginekomastija

Ginekomastija – vyrų pieno liaukų padidėjimas, kurį sukelia liaukinio audinio išvešėjimas.

PRIEŽASTYS

Ginekomastiją gali išprovokuoti moteriškų lytinių hormonų estrogenų perteklius, nutukimas, patologiniai organizmo sutrikimai (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai), navikai, kai kurių vaistų vartojimas ar kitos priežastys. Statistiniais duomenimis apie 40% vyrų turi tam tikro laipsnio ginekomastiją.

Plastinė ginekomastijos operacija dažnai atliekama fiziniam diskomfortui ir fiziniam aktyvumui palengvinti. Padidėjusios krūtys vyrams gali būti skausmingos, neretai sukelia socialinį ir psichologinį diskomfortą. Tačiau, jeigu vyras pageidauja, tai taip pat gali būti tik estetinė operacija.

GYDYMAS

Ginekomastijos operacija taikoma vyrams, turintiems vyriškos krūties liaukos perteklių, ji gali būti daroma bet kokio amžiaus vyrams nesant kontraindikacijų, tačiau ji atliekama vyrams visiškai susiformavus, nebent jaunas vaikinas jaučia didžiulį fizinį diskomfortą, rekomenduojama nuo 18 metų.

Ginekomastija yra chirurginė operacija, kuri padeda pašalinti nesveiką vyrišką krūties liauką. Operacijos apimtį lemia paciento pageidaujami pokyčiai ir gydytojo sprendimas. Atliekant ginekomastijos operaciją taikoma bendrinė nejautra. Daromi pjūviai apie areolą. Nuo krūtų šonų ir apie areolą pašalinamas audinių perteklius. Pjūviai susiuvami. Jei krūtinė padidėjusi dėl riebalinio audinio, kartu yra atliekama ir riebalų nusiurbimo operacija. Po operacijos pacientui ant krūtinės ląstos yra užsegama chirurginė liemenėlė. Operacija trunka apie dvi valandas ar ilgiau. Po operacijos jaučiamą skausmą galima lengvai numalšinti vaistais. Skausmas trunka dieną ar dvi. Kurį laiką po ginekomastijos operacijos speneliai gali būti nejautrūs, tačiau dažniausiai šis reiškinys po tam tikro laiko pranyksta. Nors po operacijos vyrai atsigauna per dieną – dvi, gydytojas patars Jums kaip grįžti į normalų režimą. Kad operuota vieta gerai gytų, pacientas turi vengti per didelio aktyvumo ir nekilnoti rankų virš galvos, o taip pat laikytis visų kitų gydytojo nurodymų.

Palikite komentarą