Gripo epidemijos dar neskelbia, tačiau papildoma apsauga nepakenks

Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis dar labiau išaugo lyginant su ankstesne savaite, tačiau Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai gripo epidemijos dar nesiūlo skelbti, nes gripo atvejų užregistruota nedaug.

 

Nuo vaikų užsikrečia ir suaugusieji

Sergamumo rodiklis praėjusią savaitę siekė 119 atv./10 tūkst.(ankstesniąją savaitę jis buvo 97,81 atv./10 tūkst. gyventojų). Tačiau gripo atvejai sudaro nedidelę dalį visų užregistruotų atvejų – 2,6 proc. Kaip įprastai, didesnę dalį (70 proc.) sergančiųjų sudaro vaikai iki 17 m. amžiaus. Į ligonines dėl gripo Vilniaus apskrityje paguldyta iš viso 16 asmenų, 12 iš jų 2 – 17 m. amžiaus vaikai.

Didžiausias sergamumas užfiksuotas Vilniaus mieste, Vilniaus rajone ir Elektrėnuose. Vilniaus mieste sergamumo rodiklis taip pat perkopė 100 ir siekia 116 atv./10 tūkst. gyventojų. Gripo atvejai sudaro 1,4 proc. Elektrėnuose bendras sergamumo rodiklis siekia 100 atv./10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumas užregistruotas Vilniaus rajone, čia sergamumo rodiklis siekia 205 atv./10 tūkst. gyventojų. Tačiau gripo atvejai taip pat sudaro nedidelę dalį – 1,27 proc.

Primename, kad gripo epidemija skelbiama, kai bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis pasiekia 100 atv./10 tūkst. gyventojų, o gripo atvejai sudaro 30 proc. visų užregistruotų atvejų.

Žemiau pateiktame vaizdo įraše kalbama apie gripo ir peršalimo skirtumus bei gydymo metodiką.

 

 

 

Šaltinis: vilniausvsc.sam.lt

Komentarų nėra