Įdomybės: ledai, keičiantys spalvą su kiekvienu lyžtelėjimu (video)

Vieną dieną fizikas ispanas Manuel Linares nusprendė pradėti lankyti ledų gaminimo kursus, pasakoja portalas technologijos.lt.  Jų metu studentai buvo raginami sukurti naują šio gardėsio skonį. Kai Linares Hoffman verslo mokyklos Barselonoje dėstytojui pasakė, kad ketina pagaminti spalvą keičiančius ledus, visi iš jo smagiai pasijuokė.

Tačiau 37-erių metų ispanas, pasirodo, ne iš kelmo spirtas – prieš tai, kai nusprendė tapti virėju, jis universitete studijavo fiziką ir inžineriją. Tad, šį iššūkį vyrukas priėmė su malonumu!

Neilgai trukus į klasę Linares grįžo aukštai iškelta galva, nes rankose laikė ledus – „Xamaleon“ (chameleonas), kurie tirpstant keičia spalvą iš mėlynos į rausvą. Kol kas vyras savo išrastą receptą laiko paslaptyje ir niekam neišduoda kokiu būdu ledai sugeba įgauti kitokį atspalvį.

Taip atrodo ispano sukurti ledai (engadget.com nuotr.)

Taip atrodo ispano sukurti ledai (engadget.com nuotr.)

„Kaip fizikas aš žinojau, jog tai yra įmanoma ir man buvo malonu pagaliau perprasti spalvą keičiančių ledų techniką“, – teigia išmanusis kulinaras.

Ledų, kuriuos jis sukūrė, skonis primena „tutti-Frutti“ saldainius. Juos valgant jaučiamas braškių, kakavos, bananų, pistacijų, vanilės ir karamelės skoniai. Gaivus skanėstas taip išpopuliarėjo, jog į rytų Ispanijos Barselonos provincijoje esantį Calella de Mar miestelį žmonės dažnai užsuka būtent dėl šios kulinarinės naujovės.

Šiuo metu Manuel Linares ieško verslo partnerių, kurie norėtų pardavinėti „Xamaleon“ užsienyje. Dar daugiau, jis kuria ledus, kurie reaguos į ultravioletinę šviesą naktiniuose klubuose.

„Esu didelis Didžiosios Britanijos ledų genijaus Čarlio Frensio gerbėjas. Šis kulinaras išrado fluorescencinius ledus bei įkūrė „Lick Me I am Delicious“ įmonę. Aš nusprendžiau pagaminti kažką nauja ir netikėta; taip gimė spalvą keičiančių ledų idėja.

Tai įgyvendinant laikiausi vieno svarbaus principo – naudoti tik natūralius ingredientus, todėl viskas užtruko šiek tiek ilgiau nei tikėjausi. Daugiau detalių išduoti negaliu, nes patento reikalai vis dar tvarkomi“, – atskleidė Linares.

Šiuo metu viena tokių ledų porcija kainuoja 33 svarus (143 Lt).

 

Palikite komentarą