Įkasti gali ne tik pikti šunys – kaip netapti agresyvaus gyvūno auka

Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius informuoja, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius medicinos pagalbos prireikė 20- čiai nuo gyvūnų nukentėjusių Kėdainių rajono gyventojų, per antrą šių metų ketvirtį – 26, o vien tik per liepos mėnesį – 24.

 

Kaip tinkamai elgtis šuns akivaizdoje?

Kinologų teigimu, kai šuo ant jūsų loja ar puola, jis bando nustatyti, kas jūs – priešas, draugas ar grobis. Jei sutiktas šuo elgiasi agresyviai, reikia elgtis ramiai ir draugiškai, neparodyti, kad jo bijote. Šuo, jausdamas svečio baimę – širdies dūžius ir padažnėjusį kvėpavimą, į savo teritoriją priims jau kaip žemesnės kastos narį ar įsibrovėlį. Todėl stovėkite atsisukę veidu į šunį ir atsipalaiduokite. Ramiu judesiu pliaukštelėkite sau per šlaunį ir aukštu bei džiugiu balsu kreipkitės į šunį, pavyzdžiui, galite pasakyti: „Geras šuo.“ Net jei ir labai baisu, jokiu būdu nebėkite. Bėgantis objektas šuniui reiškia grobį. Atminkite, šunys vadovaujasi kūno kalba.

 

Įkąsti gali ne tik pikti šunys

Atminkite, kad įkąsti gali bet koks šuo, kuris jaučiasi užimantis viršesnę poziciją bandoje. Tad jei žmogus bandys nuskriausti, atimti maistą ar žaislus, šuns elgesys gali būti ir neprognozuojamas.

Kaip elgtis, jei įkando ar apdraskė gyvūnas?

• Būtina išsiaiškinti gyvūno savininko adresą, pavardę, telefoną, ar gyvūnas skiepytas nuo pasiutligės ir kada. Šie duomenys bus reikalingi gydytojui, sprendžiančiam apie vakcinacijos būtinumą.

• Tuoj pat po įvykio žaizdą ir odą aplink ją būtina plauti tekančiu vandeniu su ūkiniu muilu.

• Neskubėti stabdyti kraujavimo, jeigu jis nėra pavojingas gyvybei. Su tekančiu krauju iš žaizdos išplaunami virusai ir bakterijos, kurios gali sukelti ligas.

Įkandus bet kokiam gyvūnui, rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kur gydytojas, įvertinęs situaciją ir galimą riziką užsikrėsti pasiutlige, priims sprendimą dėl profilaktinio pasiutligės vakcinacijos kurso skyrimo.

 

Šaltinis: kaunovsc.sam.lt

Palikite komentarą