Inovatyvios technologijos #2: patobulintas ultragarso aparatas, poodinis neuro-stimuliatorius ir kita (video)

Šią savaitę Čikagoje, JAV, vyksta tarptautinis Šiaurės Amerikos Radiologų Asociacijos (RSNA) susitikimas, kurio metu ne tik šios srities lyderiai dalinasi geriausia patirtimi, bet ir suteikiama galimybė privataus sektoriaus kompanijoms pristatyti savo sukurtas inovacijas.

 

Patobulintas ultragarso aparatas

„Toshiba“ pristatė du naujus ultragarso prietaisus – jau egzistuojančios „Aplio“ serijos įrenginių patobulinimus. „Aplio 300“ ir „Aplio 500“ serijos ultragarso aparatai papildyti nauja funkcija BEAM (ang. Biopsy Enhancement Auto Mode), kuri suteikia galimybę „gyvai“ sekti biopsijos adatos judėjimą, kartu nustatant kampą, kuriuo ta adata matoma.

Taip pat įrenginiai turi tokias galimybes, kaip gebėjimą nustatyti autinių minštumą ar kraujagyslių echoskopijos, nenaudojant kontrastinių medžiagų, funkciją. Pasižiūrėkite pristatymą:

 

Po oda įšvirkščiamas neuro-stimuliatorius 

Vis dažniau chroniškas skausmas gydomas neuro-stimuliatorių pagalba, kurie neleidžia nerviniams signalams pasiekti smegenų skausmo centrų. Neseniai JAV Maisto ir vaistų kontrolės tarnyba (ang. FDA) patvirtino kompanijos „Stimwave technologies“ išradimą – stuburo smegenų stimuliacijos sistemą.

Sistemą sudaro implantas, kuris įprasta adata yra lengvai įšvirškčiamas po oda priepat stuburo nervų. Turintieji implantą taip pat gali gultis ir į magnetinio rezonanso aparatą.

 

Kino teatras magnetiniame rezonanse

Naujausias „Philips“ sprendimas skirtas tiems pacientams, kuriems sunku išlikti ramiems magnetinio rezonanso aparate (vaikams, nuo klaustrofobijos kenčiantiems pacientams t.t.) – jiems kompanija siūlo procedūros metu žiūrėti įvairius pasirinktus filmus ar vaikams skirtą animaciją.

Pacientai ne tik galės stebėti vaizdus ekrane, bet ir  juos girdėti, taip atitraukiant dėmesį nuo rezonanso keliamo triukšmo dirgiklių. Kompanija savo naujausią  įreginį pristato šiame vaizdo klipe:

 

 

Palikite komentarą