Inovatyvios technologijos #3: „Google Maps“ žmogaus kūne, mažuosius pacientus raminantys robotai ir kita

Mokslininkai iš Naujojo Pietų Velso universiteto Australijoje, kartu su Klivlendo klinikos, Brauno ir Stanfordo universitetų bendruomene, siekia pritaikyti „Google Maps“ technologiją, kad sukurtų žmogaus kūno žemėlapį. Pasitelkdami skirtingomis rezoliucijomis ir matymo kampais sukurtas nuotraukas, jie „keliautojams“ suteiks galimybę žmogaus kūną pažinti iki atskiros ląstelės lygio. Pasivaikščiojimas po kūną vyks tokiu pačiu principu, kaip ir minėtuose „Google Maps“.

Kol kas ši technologija bandoma studijuojant osteoporozę ir artritą. Pasižvalgykite ir jūs:

Masačusetso technologijų insituto mokslininkai sukūrė pliušinį meškiną-robotą, skirtą nuraminti ir praskaidrinti ligoninėje esančių vaikų nuotaiką. „Huggable Teddy“ (liet. apkabinamas meškiukas) tai į pliušinį žaislą įmontuotas išmanusis ir daugybė sensorių, fiksuojančių vaiko prisilietimus. Kai jis žaidžia su meškinu, šis reaguoja į situaciją ir elgiasi atitinkamai – guodžia, glosto, apkabina. Meškiukas taip pat kalba, supranta pokštus, gali įminti kelias mįsles ir net palaikyti paprastą pokalbį. Nenusigąskite, visa tai įmanoma dėl tolėliau esančio darbuotojo, kuris veda meškiuko „žodžius“ į kompiuterį.

Carnegie Mellon ir Šiaurės Karolinos valstijos universitetų mokslininkai sukūrė papildomos energijos nereikalaujantį įtvarą, padedantį vaikščioti reabilitacijoje atsigaunantiems, ar tiems kurių kojų raumenys yra itin silpni, pacientams. Įrenginys „apkabina“ blauzdos raumenį, ir kartu su įmontuotomis spyruoklėmis bei pakyla, padeda palengvinti žingsnių naštą. Pats įtvaras sveria apie 500 gramų – konstrukcija pagaminta iš anglies pluošto.

Pasižiūrėkite, kaip šis prietaisas veikia:

Palikite komentarą