Inovatyvios technologijos: chirurgai-robotai, naujos kartos EKG monitoriai ir kita (video)

Jūsų dėmesiui – naujausi technologiniai įrenginiai, kurie, kaip tikisi jų kūrėjai, pakeis medicinos ateitį, ar bent jau padės gydytojams ir pacientams lengviau susidoroti su diagnoze.

 

EKG monitorius „MOCAheart“

Per pastaruosius metus itin išpopuliarėjo  nešiojami EKG monitoriai – elektrokardiogramos užrašymo prietaisai su, dažniausiai,  įdiegta duomenų skaitmeninio saugojimo sistema. Tačiau šie išradėjai, naudodamiesi inios finansavimo galimybe, siekia tokius įrenginius „pakylėti į dar aukštesnį lygį“, t.y. jie nori gauti lėšų pradėti masinę „MOCAheart“ įrenginio gamybą.

Kuo išskirtinis šis monitorius? „MOCAheart“ asmens širdies ritmą, kraujo prisotinimo deguonimi lygį ir MOCA indeksą išmatuoja vos prisiliečiant pirštų galiukais.

 

Chirurgas-robotas

JAV kompanija „TransEnterics“ visai neseniai pristatė savo laparoskopinės chirurgijos sistemos „Spider“ robotizuotą versiją. Nors atrodytų, kad šių dviejų žnyplių valdymas yra ganėtinai sudėtingas, tačiau gamintojai tikina, kad taip tikrai nėra – dar daugiau, jie teigia, kad dėl unikalios apšvietimo sistemos, chirurginis tikslumas padidėja net kelis kartus.

Nors ši robotizuota „Spider“ versija dar nėra pabaigta, tačiau jos kūrėjai mano, kad galės įrenginį pasiūlyti už mažesnę kainą nei dabar rinkoje esančios chirurginės sistemos.

 

Pagalba diabetikams

Sergantiems cukriniu diabetu dažniausiai tenka paimti tam tikrą savo kraujo kiekį iš piršto, kad gliukometrai pateiktų teisingas išvadas. Kai kurie naujesni prietaisai jau reikalauja mažesnio kraujo kiekio ir leidžia mėginį imti iš kitų rankos vietų, kur yra mažiau nervų ląstelių. O teigiama, kad šis įrenginys „Genteel“ suteikia galimybę kraują paimti beveik iš visų kūno vietų su itin maža skausmo doze.

Įrenginio unikalumas – vibracija. Prieš įduriant adatą, gliukometro galvutė pradeda vibruoti, odos plotelyje sukurdama vakuumą. Todėl, kai rekordiškai greitai adata įbedama ir ištraukiama (per 0,018 sekundės, kūrėjų teigimu), žmogus beveik nepatiria skausmo. Pasižiūrėkite, kaip veikia šis įrenginys:

 

 

 

 

 

Palikite komentarą