Iš prekybos surenkami nesaugūs maisto produktai. Kurie?

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami stebėsenos programą, atrinko 2 mėginius šalto spaudimo linų sėmenų aliejaus ištirti laboratorijoje (cheminei taršai nustatyti). Šių produktų gamintojas – aliejaus gamybos įmonė UAB „Vetagra“.

 

Nesaugus aliejus

UAB „Vetagra“ gaminamas linų sėmenų aliejus.

UAB „Vetagra“ gaminamas linų sėmenų aliejus.

Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, viename mėginyje nustatytas benzoapireno kiekis (6 µg/kg) ir 4 policiklinių aromatinių angliavandenilių suma (31µg/kg), kitame – angliavandenilių suma (29 µg/kg) beveik 4 kartus viršijo didžiausias leistinas normas (didžiausias leistinas benzoapireno kiekis – 2,0 µg/kg, 4 poliaromatinių angliavandenilių suma – 10 µg/kg).

Inspektoriai išaiškino, kad abiejų aliejaus partijų spaudimui buvo panaudotos linų sėmenys iš Ukrainos. Minėto nesaugaus linų sėmenų aliejaus partijos buvo pagamintos 2014-12-10 (tinka vartoti iki 2015-01-23) ir 2014-12-16 (tinka vartoti iki 2015-01-29). Iš viso aliejaus, išfasuoto po 250 ml, buvo pagaminta 170 vnt. (abiejų partijų po 85 vnt.).

Šalto spaudimo linų sėmenų aliejus, (partijos tinkamumo vartoti terminas – 2015-01-23) buvo išplatintas vartotojams mugės metu, o aliejumi, kurio partijos tinkamumo vartoti terminas – 2015-01-29, prekiauta prekybos įmonėse.

UAB „Vetagra“ įpareigota viešai informuoti pirkėjus (paskelbti įmonės interneto tinklalapyje) apie nesaugius produktus ir surinkti juos iš rinkos.

Vartotojai, įsigiję UAB „Vetagra“ pagaminto nesaugaus šalto spaudimo linų sėmenų aliejaus, gali jį grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Informaciją apie šį atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perdavė Europos Komisijai Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

 

Gedimo kvapas

Šaldytos krevetės.

Šaldytos krevetės.

Į Lietuvą šiuos produktus (iš viso 1 656 kg) įvežė įmonės „Salas zivis“  filialas (Liepsnos g. 4, Vilnius). Lietuvos rinkoje krevetės buvo  išplatintos UAB ,,Maxima LT“ ir UAB ,,Rivona“ prekybos tinklų  parduotuvėse.

Tyrimas pradėtas gavus vartotojo skundą. Valstybinės maisto ir  veterinarijos tarnybos inspektoriams paėmus mėginius ištirti  laboratorijoje, buvo juntamas gedimo kvapas. Vartotojai, įsigiję minėtų  šaldytų krevečių „Sunrise“, gali jas grąžinti prekybininkams ir atgauti  sumokėtus pinigus.

Informaciją apie šį atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  perdavė Europos Komisijai Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir  pašarus sistema RASFF.

 

 

 

Šaltinis: VMVT

Komentarų nėra