Išmanieji drabužiai sutrumpins epilepsijos diagnozavimo procesą (video)

Prancūzijos medicininių įrenginių kompanija „Bioserenity“ ir Didžiosios Britanijos Epilepsijos Asociacija bendradarbiaudamos sukūrė  pirmuosius išmaniuosius drabužius, kurie suteikia galimybė paprastai ir greitai diagnozuoti epilepsiją.

Varginantis diagnostikos procesas

 

Tradicinė epilepsijos diagnositika trunka labai ilgai – nekalbant apie patekimą pas gydytoją, siuntimo gavimą, įtariant šią ligą; pats diagnozavimo procesas – itin varginantis ir ilgas. Jam reikalingi ilgalaikiai stebėjimai ligoninėje, kadangi gydytojai privalo užfiksuoti (ir ne vieną!) vykstantį epilepsijos pruopuolį. Dažnai dėl laiko, lėšų ar technologinės pažangos trūkumo, nemaža dalis priepuolių – ypatingai nedideli, pasireiškiantys tik pirminėje epilepsijos stadijoje – lieka neužfiksuoti, ir nėra priskiriamas atitinkamas gydymas.

 

Išmanieji drabužiai

Todėl ir buvo sukurta „WEMU“ sistema, kuri siekia ne tik pagerinti diagnozės tikslumą, bet ir sumažinti proceso trukmę bei padėti sukurti tikslesnį medikamentų vartojimo grafiką.

„WEMU“ sistemą sudaro išmanieji marškiniai ir galvso apdangalas su integruotas sensoriais. Šie jutikliai nuolat stebi paciento širdies, raumenų ir smegenų veiklą. Gauti fiziologiniai duomenys kaupiami išmaniajame telefone, kur nukeliauja „Bluetooth“ ryšiu. Išmaniajame telefone, mobilioji „WEMU“ aplikacija analizuoja gautus duomenis ir perduoda vizualizuotą informaciją pacientui ir sveikatos priežiūros specialitui. Ši informacija gali būti perduodama telefonu arba el. paštu. Tokiu mobiliu būdu atliekama diagnostika. Pasižiūrėkite, kaip veikia ši sistema:

 

Palikite komentarą