JAV parduodamų „natūralių“ papildų sudėtyje – viagra

Reaguodami į opias, jautrias ir vyrams labai svarbias lytinio pajėgumo, potencijos, erektilinės disfunkcijos ir kitas panašias problemas, maisto papildų gamintojai visame pasaulyje skuba į pagalbą. Vitaminai, augaliniai ekstraktai, amino rūgštys, mineralai ir kitos medžiagos, įeinančios į vyrišką galią gerinančių papildų sudėtį, randa vietą įvairaus amžiaus vyrų rinkoje.

Tačiau bent amerikiečiai vyrai kol kas turės mažesnį nereceptinių vaistų ar maisto papildų vyriškumui gerinti pasirinkimą. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) nustatė, jog nemažos dalies Amerikoje parduodamų „natūralių“ papildų ar nereceptinių vaistų sudėtyje yra ne ko kito, kaip sildenafilio – viagros bei šio vaisto analogų veikliosios medžiagos.

„Natūralūs“ preparatai gali ir pakenkti

Blogiausia, kad šios veikliosios medžiagos kai kur rasta net daugiau, nei dažniausiai gydytojų paskiriama dozė. Ką tai reiškia? Kad „natūralus“, neva nekenksmingas nereceptinis vaistas arjuolab maisto papildas iš tiesų duos pageidaujamą efektą, bet tikrai ne dėl natūralių augalinių ar neaugalinių veikliųjų medžiagų. Dar daugiau, tokie „natūralių“ preparatų atstovai gali ne tik kad atkurti funkciją, kaip receptiniai vaistai, bet ir pakenkti kitoms organų sistemoms dėl per didelių sildenafilio kiekių.

Skelbta, kad buvo ištirta daugybė maisto papildų ir net 25 jų, kurie gamintojo vadinti saugūs ir natūralūs, aptikta sildenafilio citrato. Mažai įvairių institucijų kontroliuojamų maisto papildų etiketės, be abejonės, skelbė apie recepto nereikalaujantį paprastą, saugų ir greitą būdą vyriškumui susigrąžinti, nors išties šokiruojanti sudėtis gali ne tik pakenkti sveikatai, bet ir sukelti mirtį tiems vyrams, kurie tokius maisto papildus vartoja to nežinodami.

Atsargumas – būtinas

Anot Pieterio Coheno, Kembridžo sveikatos aljanso profesoriaus asistento, FDA neviešina tikslių duomenų apie visus įtartinus papildus ir juose aptiktus sildenafilio kiekius, tačiau iš tam tikrų komentarų galima spėti, kad kai kuriose papilduose kiekiai net du kartus viršijo populiariausią viagros dozę. Daugelis šių papildų buvo pardavinėjami internete arba specializuotose maisto prekių parduotuvėse.

Manoma, kad Amerikos maisto ir vaistų administracija palietė tik ledkalnio viršukalnę ir nesaikingas įvairios paskirties maisto papildų vartojimas bei atsakingų institucijų smulkiai neištirta jų sudėtis gali atnešti daug nepageidaujamų sveikatos sutrikdymų, alergijų ar net pavojų gyvybei.

Apie nesaugų maisto papildų ir nereceptinių vaistų vartojimą nuolat kalba ir Pasaulio sveikatos organizacija. Jos duomenimis, kasmet nereceptiniai vaistai ir maisto papildai „nužudo“ net 700 tūkst. žmonių visame pasaulyje, ypač išsivysčiusiose šalyse.

 

 

Komentarų nėra