Kaip elgtis, jei į šalies uostą atvyks Ebolos virusu užsikrėtęs laivo keleivis?

Ebolos hemoraginės karštligės protrūkis Vakarų Afrikoje vis dar kelia susirūpinimą. Klaipėdos uostamiestis, kasmet sulaukiantis vis daugiau svečių iš užsienio, turi būti numatęs veiksmus viruso įtarimo ir nustatymo atveju. Siekiant patikrinti savivaldybės ekstremaliųjų situacijų planą, vakar Klaipėdoje įvyko Ebolos viruso stalo pratybos „Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro veiksmai įtarus Ebolos karštligės atvejį į Klaipėdos jūrų uostą įplaukiančiame laive“.

Vyko stalo pratybos kaip elgtis, jei į Klaipėdos uostą atvyktų Ebolos virusu užsikrėtęs jūrininkas (15min.lt nuotr.)

Vyko stalo pratybos kaip elgtis, jei į Klaipėdos uostą atvyktų Ebolos virusu užsikrėtęs jūrininkas (15min.lt nuotr.)

Pagal pratybų scenarijų, neva gautas pranešimas iš Klaipėdos jūrų uosto direkcijos, kad į Klaipėdos uostą norinčiame įplaukti Klaipėdoje registruotame laive yra ligonis, Lietuvos Respublikos pilietis. Ligonis karščiuoja, vemia ir viduriuoja. Paskutinį kartą, prieš 24 dienas, laivas buvo užsukęs į vakarų Afrikos uostą ir visi laivo įgulos nariai buvo išlipę į krantą. Kadangi visi požymiai atitinka Ebolos karštligės simptomus, galima įtarti, kad ligonis yra užsikrėtęs Ebolos karštlige.

Pratybų tikslas buvo patikrinti, ar pasirengta priimti Ebolos karštligės virusu užsikrėtusį žmogų ir suderinti įvairių tarnybų bei organizacijų veiksmus ekstremalioje situacijoje.

Pratybose dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai, Klaipėdos visuomenės sveikatos centro atstovai, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos medikai, Klaipėdos jūrų uosto direkcijos, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro darbuotojai, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Klaipėdos teritorinės muitinės bei kitų suinteresuotų tarnybų specialistai.

Pratybas vertino Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai, kurie konstatavo, kad pratybose buvo patikslintas veiksmų eiliškumas ir vykdytojai.

 

 

 

Šaltinis: Klaipėdos m. savivaldybės administracijos informacija

Palikite komentarą