Kaip išvengti nagų grybelio vasarą

Specialistai  primena, kad atėjus vasaros bei atostogų laikotarpiui reikėtų pagalvoti apie rankų, kojų asmens higieną dėl dermatofitijų (grybelių). 2014 m. Jonavos r. besibaigiant antram ketvirčiui, užregistruota dermatofitijų 30 atvejų, t. y. 97 proc. didesnis nei buvo pernai tuo pačiu metu. Iš jų: 28 nagų bei 1 pėdų, 1 barzdos ir galvos grybeliai. Susirgimų padidėjimas registruojamas Jonavos r. šiltuoju metų laiku. Sirgo daugiausiai suaugusieji 28 atvejai ir 2 vaikai, pagal lytį – 57 proc. moterų, ir 43 proc. vyrų.

Asociatyvinė nuotr.

Asociatyvinė nuotr.

Grybelinės infekcijos – tai raukšlių, lygios odos bei plaštakų ir padų, veido, nagų  sukeltos grybelinės infekcijos – dermatofitijos. Užsikrėtimo kelias tiesioginio ir  netiesioginio kontakto metu. Žmogus – žmogui, gyvūnas – žmogui, dirvožemis –  žmogui.Tai gana dažnas susirgimas, kuris vargina žmones visame pasaulyje. Nagų  grybelis yra viena iš labiausiai paplitusių su nago paviršiumi susijusių ligų, kuri  gali pasireikšti net patiems didžiausiems pedantams ar labai prisižiūrintiems,  tvarkingiems žmonėms. Ši infekcija gali pažeisti nago plokštelę ir pasireikšti  sustorėjusiais, negražiais, kartais skausmingais nagais. Pėdų nagai yra kur kas  dažniau pažeidžiami nei rankų, nes nagų grybelis klesti tamsioje ir drėgnoje  aplinkoje, kokioje mūsų pėdos praleidžia visą dieną.

 

Dažniausi grybelio infekcijos požymiai:
• rausvos, raudonos ar rudos, spalvos dėmės. Apvalios formos aiškių ribų, pleiskanojančiu paviršiumi dėmės, kurios kraštuose dėstosi papulės ir pūlinukai;
• pažeistas nago plokštelės išorinis paviršius;
• gali pradėti trupėti, minkštėti ar net visai nukristi nagas;
• paraudimas;
• šašai.

Grybelines infekcijas skatinantys veiksniai yra drėgnas klimatas, gausus prakaitavimas, uždara avalynė, traumos, cukrinis diabetas, žvynelinė, ilgalaikis stiprių antibiotikų vartojimas. Rizika užsikrėsti bet kuria grybelio forma yra didelė. Todėl pastebėjus odos pakitimus, reikėtų nelaukus kreiptis pas dermatologą, ar šeimos gydytoją dėl apžiūros.

Kad išvengtumėte kojų nagų grybelio reikėtų:
• naudotis tik savo asmens higienos priemonėmis;
• reguliariai plauti rankas ir kojas bei kruopščiai jas nusausinti;
• nagus kirpti reguliariai ir taisyklingai;
• viešose pirtyse, baseinuose dėvėti individualias gumines šlepetes;
• rinktis natūralaus audinio kojines ir dažnai jas keisti;
• nesiauti svetimo apavo;
• avalynę dezinfekuoti specialiu tirpalu.

Grybelines infekcijas gydyti reikia kuo skubiau. Ne tik todėl, kad ilgiau laukdami tik apsunkinate ligos gydymą, bet ir dėl to, kad lengvai galite apkrėsti kitus, ypač šeimos narius. Nagų grybelių infekcijos ir kitų odos grybelių gydymas, priklauso nuo nago pažeidimo, ar ligos įsisenėjimo. Dermatofitijos gydomos antibiotikais, chirurginiu nagų pašalinimu, medikamentais.

Pagijus, imunitetas neįgyjamas ir nagų grybeliu galima užsikrėsti vėl. Todėl norint išvengti šios nemalonios infekcijos bei ilgai trunkančio gydymo, labai svarbu kasdieniniame gyvenime laikytis higienos ir ligos profilaktikos taisyklių.

 

Šaltinis: http://kaunovsc.sam.lt/

Palikite komentarą