Kaip išvengti plaučių uždegimo?

Praėjusią savaitę pasaulyje minėta Plaučių uždegimo diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, galima apsisaugoti skiepijantis.

 

Saugokitės čiaudėjančio ar kosinčio asmens

Plaučių uždegimą (pneumoniją) – gali sukelti virusai, bakterijos ir grybeliai. Dažniausiai plaučių uždegimą sukelia pneumokokinės infekcijos sukėlėjas (Streptoccocus pneumoniae) ir Haemophilus influenzae B tipo (Hib) bakterijos.

Sukėlėjai plinta įvairiais būdais, tačiau dažniausiai galima užsikrėsti nuo sergančio čiaudinčio ar kosinčio asmens (oro lašeliniu keliu). Didesnė rizika susirgti plaučių uždegimu yra mažiems vaikams (iki penkerių metų), senyvo amžiaus bei tiems, kurių imuninė sistema nusilpusi dėl lėtinių ligų ar kitų sveikatos sutrikimų.
Skiepai nuo pneumokokinės infekcijos, Haemophilus influenzae B tipo, gripo, tymų, kokliušo yra efektyviausios profilaktikos priemonės.

Svarbu neužmiršti nespecifinių apsaugos priemonių, tokių kaip: vengti kontakto su sergančiu asmeniu; kosint ir čiaudint užsidengti burną; nedelsiant išmesti panaudotas vienkartines nosinaites; dažnai plauti rankas.

 

 

Šaltinis: ULAC

Palikite komentarą