Kaip klausos negalią turintys žmonės bendraus su girdinčia pasaulio puse? (video)

Piracetol 300x250

Gestų kalba (arba ženklų kalba) – kalba, kuri suvokiama vizualiai ir perduodama rankų (bei ne rankų) gestais. Gestų kalba turi labai savitą ir turtingą gramatiką, kur svarbu erdvė ir veido išraiška. Taip pat, gestų kalba yra vienas tų dalykų, kurie reikšmingai padeda klausos sutrikimus ir negalią turintiems žmonėms bendrauti su likusiu, girdinčiu, pasauliu.

Tačiau ne visi kurtieji ir, juolab, ne visi girdintieji moka gestų kalbą. Bendrauti su klausos negalią turinčiu žmogumi galima raštu ar kitais ženklais, tačiau toks komunikacijos būdas trunka ilgiau ir nėra patogus. Kompanija „Georgia Tech“ nusprendė panaudoti prieš porą metų pristatytą technologinę naujovę – išmaniuosius„Google Glass“ akinius – kad galėtų suteikti pilnaverčio pokalbio jausmą, kai bendrauja girdintysis ir klausos negalią turintis žmogus.

Amerikiečių mokslininkai pristatė mobiliąją taikomąją programėlę, kuri verčia vieno asmens pasakytus žodžius į užrašytą tekstą – šis procesas užtrunka vos kelias sekundes – o vėliau sakiniai pasirodo antrojo asmens išmaniųjų akinių stikle. Programėlės kūrėjai tiki, kad kai artimiausiu metu išmanieji akiniai taps prieinami vis didesnei daliai žmonių, jų sprendimas taps itin reikalingu.

Pasižiūrėkite, kaip bendraujama tokiu principu:

 

Palikite komentarą