Kaip užkirsti kelią vaistų gamintojų įtakai gydytojams?

ES šalys turi užkirsti kelią vaistų gamintojų įtakai vaistus skiriantiems gydytojams, o antibiotikai turi būti parduodami tik pagal receptą. Be to, svarbu iš esmės pagerinti pacientų saugą ir higieną ligoninėse. Tai sakoma rezoliucijoje, kurią antradienį didele balsų dauguma priėmė Europos Parlamentas (637 balsai už, 32 prieš, 10 susilaikė).

 

Svarbiausia – atsakingas antibiotikų vartojimas

Europarlamentarai nerimauja dėl to, kad net 8-12 proc. į ES ligonines priimamų pacientų patiria nepageidaujamą šalutinį poveikį sveikatai, pavyzdžiui, užsikrečia infekcijomis ar kenčia nuo klaidingai paskirtų vaistų. Beveik pusės su sveikatos priežiūra susijusių nepageidaujamų reiškinių (infekcijų, klaidingo gydymo vaistais ar chirurginių intervencijų komplikacijų) galima išvengti įgyvendinant intensyvios higienos ir kontrolės programas, pažymi EP.

Europarlamentarai ragina ES valstybes užtikrinti, kad biudžeto taupymo priemonės nepakenktų pacientų saugai, o sveikatos priežiūros sistemoms būtų skiriama pakankamai lėšų. Kartu jie siūlo skatinti atsakingą antibiotikų vartojimą: visų pirma jie turėtų būti parduodami tik pagal receptą, išrašomą atlikus mikrobiologinius tyrimus. Be to, ES šalys turėtų užkirsti kelią vaistų gamintojų ir vaistus skiriančių gydytojų interesų konfliktui, vykdyti atsparumo antibiotikams ir antibiotikų suvartojimo ligoninėse stebėseną, taip pat skatinti mokslinius tyrimus ir naujų antimikrobinių medžiagų kūrimą.

EP nariai mano, kad atsakingas antibiotikų vartojimas būtinas ir veterinarijos srityje. Jie siūlo mažinti gyvūnų gydymą antibiotikais, laipsniškai panaikinti profilaktinį jų naudojimą ir vengti masinio gyvūnų gydymo vaistais siekiant užkirsti kelią infekcijos plitimui tarp sveikų gyvūnų.

 

 

Šaltinis: Europos Parlamento informacija

 

Palikite komentarą