Kamuoja nemiga? Valgykite! (7 produktai, kurie padės užmigti)

Kai aplink visi ramiai sau sapnuoja, o tu giliai dūsaudamas vis vartaisi nuo šono ant šono ir varinėji galvoje visokias įkyrias mintis, būsena ne iš maloniųjų. Kaip greičiau nugrimzti į malonų nakties poilsį, būdų esama visokių. Visgi prieš tiesdami ranką cheminių migdomųjų link, gal pirmiau išmėginkite tai, kas natūralu. Kartais padėti gali ir visai paprasti dalykai, tarkime, tam tikras maistas.

Japonų mokslininkai įsitikinę, kad kasdienis ryžių vartojimas gali pagelbėti gydant nemigą (antiekllc.com nuotr.)

Japonų mokslininkai įsitikinę, kad kasdienis ryžių vartojimas gali pagelbėti gydant nemigą (antiekllc.com nuotr.)

1. Ryžiai. Nuo nemigos kenčiantys žmonės į savo mitybos racioną būtinai turi įtraukti ryžių, ir daug. Taip sako Japonijos mokslininkai, atlikę daugybę tyrimų. Jie įsitikinę, kad kasdienis ryžių vartojimas gali pagelbėti gydant nemigą. Tyrime dalyvavo 2000 nemigos kamuojamų savanorių. Ekspertai įsitikino: kuo daugiau ryžių patiekalų valgo žmonės, tuo stipriau ir ilgiau jie miega. Trūkstant ryžių, tyrime dalyvavusieji ėmė skųstis fiziologiniu proceso pablogėjimu. Mokslininkai tvirtina, kad toli gražu ne visi angliavandenių turintys produktai bus tokie efektyvūs gydant nemigą kaip ryžiai.

Eksperimento autoriai teigia, kad ryžiai teigiamai veikia bendrą žmogaus būklę vien dėl aukšto glikeminio indekso, atsakingo už virškinimo procesą organizme. Pavyzdžiui, glikeminiai makaronų ir duonos rodikliai yra labai žemi, todėl šie produktai nepadeda kamuojant nemigai.

 

2. Sūris. Jame gausu kalcio. Ši medžiaga naudinga ne tik kaulams ir dantims. Nustatyta, jog kalcis teigiamai veikia nervų sistemą ir atpalaiduoja raumenis.

Jei dirbate labai įtemptą darbą ar nuolat jaučiatės išsekęs ir nervingas, vakarais suvalgykite nedidelį gabalėlį (apie 10 g) brandinto kokybiško sūrio. Nemažai kalcio yra apelsinų sultyse, sardinėse, lašišoje ir brokoliuose.

Staiga užklumpa nemotyvuoto įtūžio ar nerimo priepuoliai? Pravartu sukrimsti saujelę migdolų (Asociatyvi nuotr.)

Staiga užklumpa nemotyvuoto įtūžio ar nerimo priepuoliai? Pravartu sukrimsti saujelę migdolų (Asociatyvi nuotr.)

 

3. Migdolai. Migdolai – puikus magnio šaltinis. Taip pat juose yra medžiagų, dėl kurių smegenyse išsiskiria daugiau serotonino (nuotaiką gerinančio hormono). Tai veikia atpalaiduojamai. O juk būtent atsipalaidavimo ir reikia, norint ramiai miegoti.

Pastebėjote, jog staiga užklumpa nemotyvuoto įtūžio ar nerimo priepuoliai? Pravartu sukrimsti saujelę migdolų. Tik nepraraskite saiko! Tai – sunkiai virškinamas užkandis. Magnio turtingi ir kiti riešutai, ankštinės daržovės, petražolės, krapai, grūdų produktai, kakava, krevetės ir kt.

 

4. Makaronai. Tyrimais nustatyta, kad makaronuose esantys angliavandeniai ne tik teikia energijos, bet ir skatina išsiskirti laimės hormonus. Suvalgius kelis šaukštus virtų makaronų, pagerėja nuotaika, ima lygiau plakti širdis, atsipalaiduoja raumenys.

Dėl slogių minčių ar nervinės įtampos dažnai nesumerkiate akių? Valgiaraštį paįvairinkite makaronais. Tik jei juos valgysite vakare, atsisakykite riebių padažų – pakaktų užtarkuoti truputį brandinto sūrio. Angliavandenių gausu bulvėse, rupioje duonoje bei dribsniuose. Kad organizmas gautų pakankamai serotonino, turėtumėte suvalgyti 2 riekes rupios duonos.

 

5. Bananai. Ramina nervų sistemą, slopina nerimą bei padeda išvengti ūmių raumenų spazmų. Be juose esančio vitamino B6 smegenys negalėtų pagaminti laimės hormono serotonino. Trokštate užsnūsti? Bananas – labai tinkami naktipiečiai.

Išpiltas šalto prakaito pabudote iš klaikaus košmaro? Neskubėkite gerti raminamųjų vaistų. Kur kas geresnė išeitis – pasimėgauti bananu. Raminamąjį poveikį turinčio vitamino B6 taip pat gausu ir riebioje žuvyje (skumbrėje, lašišoje), mėsoje, mielėse, kiaušiniuose.

Dėl nuolatinės nervinės įtampos žmonės dažnai skundžiasi širdies skausmu, neramiu miegu ar netgi baime užmigti (wikinoticia.org nuotr.)

Dėl nuolatinės nervinės įtampos žmonės dažnai skundžiasi širdies skausmu, neramiu miegu ar netgi baime užmigti (wikinoticia.org nuotr.)

6.  Žolelių arbata. Daugelį žmonių kamuoja nuolatinės įtampos sukeltos ligos. Puiki pagalbininkė nuo šių negalavimų – vaistinė melisa. Tai maloniai citrina kvepiantis ir švelnų specifinį skonį turintis į dilgėlę panašus augalas. Melisos ramina, slopina spazmus, mažina vidurių pūtimą. Dėl nuolatinės nervinės įtampos žmonės dažnai skundžiasi širdies skausmu, sutrikusiu virškinimu, neramiu miegu ar netgi baime užmigti.

Tokiais atvejais melisų arbata – nepakeičiamas vaistas. Tačiau tokia arbata netinka žmonėms, kurių sumažėjęs kraujospūdis. Paruošti melisų arbatą paprasta: 3 šaukšteliai melisų užplikomi karštu, bet ne verdančiu vandeniu, indas uždengiamas ir palaikoma 15 min. Labai gerai tokią arbatą pagardinti šaukšteliu medaus.

 

7.  Šiltas pienas.  Šiltas pienas migdo visus – nuo kūdikėlio iki suaugusio galiūno. Šia priemone žmonės naudojosi dar antikos laikais. Gydomąjį pieno poveikį galime išbandyti ir mes, neramaus XXI amžiaus gyventojai. Mokslininkai įrodė, kad pieno baltymuose yra visų žmogui reikalingų aminorūgščių ir kitas mineralines medžiagas kiekiu lenkiančio kalcio. Triptofanas (aminorūgštis) skatina serotonino gamybą, o šis, savo ruožtu, veikia raminamai. Kalcis mažina nervų jautrumą ir padeda pasisavinti magnį.

Šaukštelis medaus taip pat didina šilto pieno poveikį kovojant su nemiga. Be to, galite išbandyti dar kelis šilto pieno gėrimo variantus. Į šiltą pieną įberkite kardamono – toks gėrimas veikia kaip antidepresantas. O šiltas pienas su kardamonu ir muskatu prieš miegą padės užmiršti, kas yra nemiga ir nervingumas.

Palikite komentarą