Kas pasikeis įvedus eurą? (4 klausimai Valstybinei ligonių kasai)

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Valstybine ligonių kasa atsako į kiekvienam kylančius klausimus apie tai, kokių pokyčių galima tikėtis sveikatos priežiūros sektoriuje įvedus eurą.

1. Ar nuo kitų metų pradžios įvedus eurą būtų kokių nors esminių pasikeitimų sveikatos priežiūros sektoriuje?

Įvedus eurą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamos sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos pagal Lietuvos banko nustatytą perskaičiavimo kursą bus perskaičiuotos eurais ir patvirtintos teisės aktais. Šios kainos bus skelbiamos VLK interneto svetainėje www.vlk.lt. Įvedus eurą ligonių kasos šia valiuta atsiskaitys su sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, su kuriomis bus sudarytos sutartys.

2. Kaip žmonėms reikėtų atsiskaityti už suteiktas paslaugas gydymo įstaigose, už tas paslaugas, kurios nekompensuojamos arba už jas mokamos tam tikro dydžio priemokos?

Sveikatos priežiūros įstaigos teikia ir tokias sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias jų gavėjai privalo sumokėti patys. Mokamų paslaugų sąrašą, jų kainas ir teikimo tvarką įsakymu yra patvirtinęs sveikatos apsaugos ministras. Pagal šį įsakymą gydymo įstaigos vadovas privalo nustatyti, kaip įstaigoje turi būti teikiamos mokamos paslaugos, tinkamai apie jas informuoti pacientus. Įvedus eurą mokamų paslaugų kainos bus nurodomos eurais.

 

3. Žmonėms svarbu žinoti, ar nesikeis receptų knygelės? Jei taip, ką reikėtų daryti žmogui, kur kreiptis, ar būtina iš anksto tai daryti, ar galima ir vėliau, t. y. kitais metais?

Sergantiems, privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems  asmenims, šeimos gydytojas ar gydytojas specialistas, dirbantis sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusioje gydymo įstaigoje, gali išrašyti iš PSDF biudžeto kompensuojamų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių. Jie išrašomi kompensuojamųjų vaistų pase. Įvedus eurą kompensuojamųjų vaistų pasų keisti neketinama. Tuo pačiu atkreipiame dėmesį, kad senasis kompensuojamųjų vaistų pasas keičiamas nauju tik grąžinus senąjį ir sumokėjus šio dokumento keitimo mokestį. Šį griežtos apskaitos dokumentą gauna tik privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys, gydymo įstaigoje pateikę asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (suaugusieji privalo pateikti Lietuvoje išduotą asmens tapatybės kortelę arba pasą, o vaikai, jeigu jo neturi, gimimo liudijimą).

 

4. Kaip mokėti sveikatos draudimo įmokas tiems, kurie moka jas patys?

Įvedus eurą privalomojo sveikatos draudimo įmokos pagal Lietuvos banko nustatytą perskaičiavimo kursą bus perskaičiuotos eurais.

 

Šaltinis: SAM

Palikite komentarą