Kauno klinikose – moderniausia vaikų miego ir kvėpavimo sutrikimų diagnostikos aparatūra

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinika, padedama Kazickų šeimos fondo bei paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“, įsigijo naują polisomnografijos aparatūrą, skirtą vaikams. Šiuo metu tai bene pažangiausia aparatūra Lietuvoje, kuri padės nustatyti kvėpavimo ir daugelio kitų gyvybinių funkcijų sutrikimus miego metu įvairiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams.

Pirmoji Vaikų ligų klinikos pacientė, kuriai atlikta polisomnografija.

Pirmoji Vaikų ligų klinikos pacientė, kuriai atlikta polisomnografija.

Kauno klinikų Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centras yra vienintelis toks Lietuvoje. Centro specialistai gydo vaikus, sergančius cistine fibroze ir kitomis lėtinėmis pūlingomis bei nespecifinėmis plaučių ligomis, taip pat vaikus, kuriems yra įvairių genetinių defektų ar dėl nervų ir raumenų ligų sutrinka kvėpavimas, atsiranda kvėpavimo nepakankamumas ir kitos komplikacijos. Pastaraisiais metais itin išaugo anksčiau laiko gimusių vaikų skaičius, kuriems – dėl neišnešiotumo ar kitų naujagimystėje patirtų problemų – išsivysto lėtinė kvėpavimo organų liga.

Kauno klinikų Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centro specialistai prieš vienuolika metų buvo pirmieji šalyje, kurie pradėjo teikti pagalbinės ventiliacijos paslaugas namuose. Tai ženkliai sumažino stacionarizavimo poreikį ir trukmę, pagerino sergančių vaikų ir jais besirūpinančių asmenų gyvenimo kokybę.

Pasak Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centro vadovės, vaikų pulmonologės doc. Valdonės Misevičienės, svarbu užtikrinti ne tik kokybišką ir ilgalaikę tokių ligonių multidisciplininę priežiūrą, bet taip pat turėti geras diagnostikos priemones. Tai leistų tiksliai nustatyti mažųjų pacientų negalavimo priežastis, parinkti tinkamą gydymą, aiškiau numatyti ligos eigos perspektyvas ir priežiūros poreikį ateityje.

Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas dėkingas Kazickų šeimos fondui už ilgametę paramą klinikai. Būtent šio fondo dėka išgelbėta ne vieno vaiko gyvybė. Prieš aštuonerius metus už daugiau nei pusę milijonų litų nupirkta moderni aparatūra Vaikų intensyviosios terapijos skyriui, o šiandien Vaikų ligų klinikos specialistai vėl džiaugiasi naujomis galimybėmis, kurias suteiks įsigytas polisomnografijos aparatas. Rugpjūčio 10 dieną jau ištirta pirmoji beveik trejų metukų pacientė.

Rugsėjo 23 dieną Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centras organizuoja tarptautinę konferenciją „Vaikų lėtinės kvėpavimo organų ligos: nuo teorijos iki klinikinės patirties“. Konferencijos metu pranešimus skaitys ir patirtimi dalinsis patyrę specialistai iš Lenkijos ir JAV, taip pat Lietuvos lektoriai. Organizatoriai kviečia visų specialybių gydytojus, o ypatingai pulmonologus, neonatologus, vaikų intensyviosios terapijos gydytojus, aktyviai dalyvauti renginyje ir dar daugiau pasisemti žinių apie lėtinių ligonių problemas, naujausias diagnostikos ir gydymo perspektyvas.

 

 

Pranešimas spaudai

 

Palikite komentarą