Ketvirtą kartą surengtas Nacionalinis Sveikatos Egzaminas (pasitikrinkite atsakymus!)

Sveikatos apsaugos ministerijoje iškilmingai pasveikinti Nacionalinio sveikatos egzamino (NSE) nugalėtojai. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė laureatams įteikė padėkos raštus už puikias žinias apie sveikatą, tvirtą motyvaciją ir entuziazmą, kuriant sveiką Lietuvą.

„Man džiugu, kad ir šiemet Nacionalinis sveikatos egzaminas pritraukė daug Lietuvos gyventojų. Džiaugiuosi, kad kartu su valstybinėmis institucijomis nevyriausybinės organizacijos nuolat skatina visuomenę domėtis sveikatos išsaugojimu ir ugdo raštingumą šioje srityje”, – sakė sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Daug dėmesio  skirta kepenis pažeidžiančiam virusiniam Hepatitui C – vienai aktualiausių ligų šiandien, nes pasak organizatorių, apie šią ligą vis dar trūksta visuomenei prieinamos ir suprantamos informacijos. (Asociatyvi nuotr.)

Daug dėmesio skirta kepenis pažeidžiančiam virusiniam Hepatitui C – vienai aktualiausių ligų šiandien, nes pasak organizatorių, apie šią ligą vis dar trūksta visuomenei prieinamos ir suprantamos informacijos. (Asociatyvi nuotr.)

 

Nacionalinis sveikatos egzaminas vyko gruodžio 3 d. ir truko 15 valandų specialiai sukurtame portale, kuriame dar ir šiandien galima pasitikrinti žinias ir pamatyti egzamino klausimyną bei teisingus atsakymus.

 

Išskirtinis dėmesys kepenų ligoms

Dauguma klausimų parengta norint suteikti daugiau žinių apie kepenis ir su jomis susijusiomis ligomis. Daug dėmesio  skirta kepenis pažeidžiančiam virusiniam Hepatitui C – vienai aktualiausių ligų šiandien, nes pasak organizatorių, apie šią ligą vis dar trūksta visuomenei prieinamos ir suprantamos informacijos.

Kiekvienais metais egzaminas dedikuojamas vienai iš sveikatos temų. Pirmasis egzaminas vyko užkrečiamų ligų prevencijos tema, antrasis – vėžio prevencijos tema.

Nacionaliniame sveikatos egzamine geriausiai pasirodė 27 metų programuotojas iš Vilniaus Raimundas Kybartas. Jis teisingai atsakė į 48 klausimus iš 50.

„Vienas brolis studijuoja mediciną, jis ir pasiūlė sudalyvauti, nes žino, kad tuo domiuosi. Kitas brolis baigė odontologiją. Abu jaunesni broliai studijų metais parvažiavę namo dažnai parsiveždavo knygų ar konspektų, kuriuos galėjau ir aš paskaityti. Taip ir susidomėjau medicina, ypač neurologija ir genetika“, – pasakoja nugalėtojas ir šypsosi, sakydamas, kad tai puiki proga pasitikrinti žinias, nors pripažįsta, kad atsakyti į klausimus lengva nebuvo.

„Pats egzaminas nebuvo sudėtingas, tik galėtų būti daugiau lengvesnių bendro pobūdžio klausimų. Nors, iš kitos pusės, sunkesni klausimai turbūt ir padėjo man nugalėti net ir padarius klaidų ir nesurinkus maksimalaus įvertinimo“, – sake R.Kybartas.

Egzamine dalyvavo per 1000 Lietuvos gyventojų. Aktyvūs buvo visi šalies miestai ir įvairaus amžiaus bei išsilavinimo žmonės, besidomintys sveika gyvensena.

Atsakymus į Nacionalinio sveikatos egzamino užduotis galite sužinoti ČIA.

 

 

 

Šaltinis: SAM

Palikite komentarą